Alavere heategevusürituseks loodi Kiireloomuline Muusikakollektiiv

2864

Lasteaia heaks astusid lavale mitme põlvkonna muusikud.


Kiireloomuline Muusikakollektiiv: ALLAR TALVIK, SIIM SÜNDEMA, RAIVO NURMSALU, HILLAR KALJULAID, KAREL KALJULAID Alaverest. Foto Alari Jüriöö

Ülemöödunud laupäeval oli Alaveres heategevusüritus lasteaed Mõmmila toeks. Teiste esinejate seas astus üles selleks puhuks spetsiaalselt kokku pandud bänd Kiireloomuline Muusikakollektiiv, mille koosseisus on noored muusikud Siim Sündema, Karel Kaljulaid ja Allar Talvik, aga ka Alavere esimese bändi Koolibri asutajad Hillar Kaljulaid ja Raivo Nurmsalu.

Koolibri sai alguse 35 aastat tagasi, selle panid kunagised klassivennad kokku Hillar Kaljulaidi eestvedamisel. Bänd mängis koos kümmekond aastat.

„Ükskord sattus kitarr kätte ja pärast seda enam muusikast loobuda ei saanud. Käisin metsas mängimist harjutamas, kuni tekkis plaan teha oma bänd. Mõjutused tulid biitlitest ja Led Zeppelinist,“ justustas Hillar Kaljulaid, kuidas 1970ndatel Alavere esimene bänd alustas.

„Hillar Kaljulaid tegi tookord niiöelda suurte poiste bändi, mäletan hästi, kuidas ta mind sinna trummariks kutsus,“ lausus Raivo Nurmsalu.

„Kümne aasta pärast olid kõikidel pered ja muud kohustused ning Koolibri enam edasi ei tegutsenud. Paarkümmend aastat ei ole me kordagi kokku tulnud ja uut bändi ka ei teinud, sest häid muusikuid on raske leida,“ rääkis Hillar Kaljulaid.

Vahepeal on kunagise bändi liikmed mänginud mitmel pool erinevates kollektiivides, kuid mitte Alavere oma bändis. Ettepaneku, tulla heategevusürituseks uuesti kokku, tegid korraldajad.

„Allar Talvik pakkus idee, et võiksime esineda, kuid algset koosseisu ei õnnestunud kokku saada, sest teised kunagised bändiliikmed ei ole enam Alavere elanikud ning kõikidel on ka muud kohustused,“ ütles Raivo Nurmsalu.

„Noored pakkusid, et paneksime kokku uue pundi, kus mängiksid koos nii vanad kui uued tegijad. Alguses ei osanud sellest mõttest midagi arvata, aga kuna nad meile peale käisid, siis mõtlesime, et teeme asja ära,“ lisas Hillar Kaljulaid.

Siim Sündema sõnas, et teadis hästi vanemaid bändimehi ja nende kunagist ansamblit: „Olime ikka kuulnud sellest. Oleme omavahel sugulased ka.“

Kuna varem poldud kordagi koos mängitud, hakati kaks nädalat enne heategevusüritust tegema proove. Karel Kaljulaid õppis selle ajaga mängima basskitarri, Siim Sündema ei olnud kunagi varem bändiga laval esinenud.

„Lapsena tegelesin laulmisega, hiljem olen ainult sõpradega karaoket laulnud,“ rääkis ta.

Nimi Kiireloomuline Muusikakollektiiv tuli iseenesest ja sobis bändimeeste arvates ideaalselt, arvestades, kui kiiresti see sai moodustatud ja õpitud kokku mängima.

Siim Sündema märkis esinemise kohta, et esimesed lood olid natuke konarlikud, kuid pärast läks juba paremini. Enamik heategevusõhtul ettekantud repertuaarist koosnes teiste bändide lugudest, Hillar Kaljulaid esitas ka mõned vanad lood Koolibri repertuaarist.  

Vanameistrid ise jäid esinemisega rahule: „Tundus, et rahvale meeldis, aplaus oli igatahes suur. Kui esialgu mõtlesime, et annamegi selle ühe kontserdi heategevusürituse puhul, siis pärast tekkis mõte, et võiks edaspidigi samas koosseisus lavale tulla.“

Siim Sündema lisas, et inimesed küsisid, millal jälle esinevad: „Peame siis ikka kunagi uuesti lavale minema, aga ei tea, millal jälle aega leiab.“