Akordionimuusika festival Aruküla mõisas

2232

Pühapäeval, 3. aprillil korraldas huvialakeskus Pääsulind Aruküla mõisas Loode-Eesti muusikakoolide akordioniõpilaste festivali.


Võru-Aruküla-Kehra akordioniorkester Väiksed Lõõtsad. Foto Ülo Udumäe

Akordionimuusikapäeval osales 39 akordioniõpilast ja 10 õpetajat kümnest muusikakoolist Arukülast, Haapsalust, Kehrast, Keilast, Koselt, Loksalt, Raest, Sauelt, Tabasalust ja Viimsist. Tasuta kontserti oli kuulama tulnud hulk lapsevanemaid ja akordionimuusikahuvilisi. Korraldustoimkonda kuulusid Aruküla huvialakeskuse Pääsulind pedagoogid Eve Vendt, Maire Nagla, Ülo Udumäe ja Malle Jaako.

„See traditsiooniline üritus on üle aasta konkurss ja vahepealsetel aastatel festival. Muidugi võiks kokku­saamine ka mujal toimuda, aga kuidagi on nii juhtunud, et jälle Arukülas,“ rääkis akordioniõpetaja Eve Vendt.

Laupäeval oli kokkutulnud akordionistide harjutamislaager, pühapäevasel festivalikontserdil esinesid kuni 4. klassi, seejärel 4.-7. klassi õpilased. Etteasteid analüüsis kaheliikmeline žürii, kuhu kuulusid Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna muusikakeskkooli Raasikul elav õppejõud Sirje Mõttus ning Võru muusikakooli akordioniõpetaja ja akordioniorkestri Väikesed Lõõtsad peadirigent Eero Paltsepp. Punkte tänavu ei jagatud, esinejaid paremusjärjekorda ei seatud, ent parimad õpilased said kiituskirja: Loksa muusikakooli 5. klassi õpilane Kert Krüsban (õpetaja Erika Kasetalu), Aruküla huvi­­alakeskuse 4. klassi õpilased Timo Raukas ja Meeri Kraas ning ansambel koosseisus Sandra Sternhof, Casandra Kerson, Meeri Kraas (kõigi õpetaja Eve Vendt).

Pärast kontserti ja kringlisöömist tutvustas Viimsi muusikakooli akordioniõpetaja, tuntud akordionist Henn Rebane oma uute akordionipaladega noodivihikut ja plaati. Eeskava oli ka Võru-Aruküla-Kehra akordioniorkestril Väiksed Lõõtsad.

Tuleval nädalavahetusel, 8.-10. aprillil sõidavad noored akordionistid rahvusvahelisele akordionimuusikafestivalile Leetu Vilniusesse, kus  üksikesinejana võistleb Kert Krüsban ja ansamblina Väiksed Lõõtsad. Ansamblis on seekord 3 õpetajat ja 27 last, neist 13 Arukülast, 2 Kehrast ja ülejäänud Võrust.

Arukülas toimunud festivali toetasid kokku 345 euroga Harju Omavalitsuste Liit ja Eesti Kultuurkapital. Vilniuse festivalile sõiduks on 1600 eurot andnud hasartmängumaksu nõukogu, sama palju oodatakse ka Kultuurkapitalilt. Kolmandik ehk umbes 60 eurot tuleb tasuda lapsevanemail. Kert Krüsbani sõitu toetavad Kuusalu vallavalitsus ja Loksa linnavalitsus.

Eelmine artikkelLöödi meest
Järgmine artikkelArukülas uputab ka sel kevadel