Ajakirjanik esindab lugejaid

867

On kahetsusväärne, et peame kirjutama sellest, kuidas vallavanem ründas ajakirjanikku füüsiliselt ja ka inetute sõnadega. Vaidlusi või erimeelsusi on Sõnumitooja ligi 15-aastase tegevusaja vältel ajakirjanike ja kohalike poliitikute vahel ikka olnud, kuid vallamajast väljaviskamiseni pole need konfliktid läinud.

Tööülesandeid täitva ajakirjaniku ründamine on kaudselt ka rünnak lugejate vastu. Ajakirjanduseetika koodeksis on laused: „Ajakirjandus teenib avalikkuse õigust saada tõest, ausat ja igakülgset teavet ühiskonnas toimuva kohta. Ajakirjanduse üks peamine kohustus on ühiskonnas kriitiliselt jälgida poliitilise ja majandusliku võimu teostamist. Vaba ajakirjandust, kui ta täidab kehtivaid õigusakte, ei tohi mingil moel piirata ega takistada info kogumisel ja avaldamisel.”

Anija valla ja Loksa linna keskerakondlik võim on hakanud käituma üha ajakirjandusvaenulikumalt – ametnikel keelatakse anda Sõnumitoojale infot ega lubata ajakirjanikega suhelda, toimetuse küsimustele jäetakse sageli vastamata. Miks tahetakse kontrollida ja suunata, et mida võib kirjutada ning mida mitte? Kas tõesti on midagi nii tõsist varjata?

Kutsusime eelmises lehenumbris üles olema valimiste-eelsel ajal väärikas ja teeme seda ka nüüd. Lugupeetud kohalikud poliitikud, austage iseennast ja oma valijaid ning  ajakirjanikke, kes vahendavad teie tegemisi.

Eelmine artikkelKem­ba külast leiti mürsk
Järgmine artikkelLilli seltsimaja ehituseks koguti ligi 25 000 krooni