AIDI GERDE TUISK on Eesti noortemeister

1253

KAIDO LAAS

Laupäeval, 4. juunil toimus Viljandis Eesti meistrivõistluste 6. etapp maanteeratturite kriteeriumisõidus. Tütarlaste N14 -N16 klassi ühise 4×2,9 km pikkuse mäefinišiga sõidu lõpetas Aidi Gerde Tuisk Kuusalu Rattaklubist 2. kohaga ning tagas sellega N14 klassi kindla võidu ning 6 etapi kokkuvõttes ka Eesti N14 klassi kuldmedali.
Samal päeval Lähtes sõidetud Estonian Cup 3. etapi 30 km poolmaratoni võitis 226 lõpetaja seas Stefan Lootus Kuusalu Rattaklubist ning ta jätkab sarja poolmaratoni liidrisärgis. Artur Kupp lõpetas etapi 22. kohaga ning võitis M14 klassis 3. koha karika. Rain Roos sai M14 poistest 7. koha. Maratoni lastesõitudes võitis M8 klassis Markus Aleksander Saar 2. koha.
Pühapäeval, 5. juunil starditi Viljandis Filter maanteekarikasarja 3. etapil. 38 kilomeetri pikkusel hoovihmadega sõidetud Viljandi-Holstre-Loodi-Viljandi ringil sai Stefan Lootus noortesõidul 51 osaleja hulgas 7. koha. Artur Kupp sai selles sõidus M-U15 poistest 3. ja Rain Roos 9.koha. Naiste sama pika sõidu lõpetas Aidi Gerde Tuisk 38 osaleja seas 12. kohaga, N-U17 tütarlastest oli kaheksas. Lastesõitude M-U9 klassis tõid kaksikvõidu Kuusallu Markus Aleksander Saar ja Herlen Kajo, neist aasta noorem Revo Käärst oli viies. M-U11 klassis sai Mauro Erik Saar 4. koha.
Laupäeval, 11. juunil toimunud 19. Vändra rattaralli lausvihmaga sõidetud 105 km pikkusel põhidistantsil oli M16 noormeestest parim Stefan Lootus Kuusalu Rattaklubist. 37,4 km pikkusel rahvasõidul sai Artur Kupp M14 poistest 3. koha. Naistest oli rahvasõidul parim Aidi Gerde Tuisk, kes võitis ühtlasi N14/16 klassi võidukarika. M8 poiste 3×400 meetri staadionisõidu võitis Markus Aleksander Saar, M10 klassi viieringilise sõidu lõpetas Mauro Erik Saar 3. kohaga.
Pühapäeval, 12. juunil sai Artur Kupp Marimetsa Kapp sarjas sõidetud Märjamaa VI rattamaratoni 21 km distantsil 200 osaleja seas 7. koha ning M14 poistest 2. koha. 2 km lastesõidul said Markus Aleksander Saar ja Mauro Erik Saar 50 startinu seas 8. ja 10. koha.