STEN ERIK KAALMA teeb Raasiku vallas droonivideosid

1744

Raasiku vallavalitsus tellis STEN ERIK KAALMALT droonivideod Raasiku valla kohta.

STEN ERIK KAALMA filmib ka kogu Raasiku valda tutvustava video.
STEN ERIK KAALMA filmib ka kogu Raasiku valda tutvustava video.

Raasiku valla kodulehel on alates ülemöödunud nädalast Aruküla noormehe Sten Erik Kaalma drooniga filmitud õhuvideo Aruküla alevikust – videolõik on muusika taustal, veidi üle kahe minuti pikk, näitab asulat eri nurkade alt ning kõrguselt. Teine sarnane video on Raasiku alevikust ning pandud valla kodulehele esmaspäeval. Videod on saanud populaarseks sotsiaalmeedias.
Video autor Sten Erik Kaalma on vabakutseline fotograaf ja filmitegija: „Filmiklipp sündis seetõttu, et hea tuttav Tarmo Rühka tõi ühel päeval mulle enda uhke mänguasja, drooni, et saaksin enne Harju Rallit sellega harjutada. Alguses hoidsin majadest kaugemale ning harjutasin külast eemal endises bensiinijaamas. Ka sellest valmis video, mis on internetis vimeo.com lehel kasutaja PandoraTower alt kättesaadav.”
Ta lisas, et kui tundis end juba üsna kindlalt, liikus trooniga Arukülla: „Mul oli juba ammu vaimusilmas plaan näidata Aruküla linnulennult. Hiljem endal ning ka paljudel teistel huvitav näha enda kodukohta teisest perspektiivist.”
Drooni on ta nüüd juba paar kuud lennutanud ning sellest on sündinud veel mõni video, mis samuti internetis. Filminud on ta ka näiteks Kuusalu vallas Salmistu rannas.
Sten Erik Kaalma rääkis, et pärast Aruküla video tegemist on ta saanud pakkumisi ka Raasiku valla teiste kohtade ülesvõtmiseks. Videosid tellis ka Raasiku vallavalitsus: „Praegu on tegemisel üldine Raasiku valla droonivideo. See on praegu filmimisel, peaks valmis saama juuni lõpuks. Tõenäoliselt on siis valla lehelt nähtav.”
Ta sõnas, et alati on hirm, kuna droon võib alla kukkuda, kuid siiani on kõik õnneks läinud: „Kogenumad lennutajad ütlevad, et iga droon kukub lõpuks alla ning see on vaid aja küsimus.”
Õhust vaadates on tema arvates kõik põnevam: „Sellest perspektiivist me ju muidu ei näe ja teisi ma sellega piilumas õnneks ei käi. Üritan võimalikult vähe elumajade aedade kohal lennata. Nagu videost on näha, siis kaamera vaateväli on väga lai ja inimeste näod sealt nähtavad küll pole, kui just väga madalal ei lenda.”
Filmitegija lausus, et üritab igapäevaselt võimalikult palju filmi ja videoga tegeleda ning end selle ala tegijatega kokku viia.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi ütles, et vallavalitsus tellis videod, kuna nendega on võimalik valda tutvustada: „Need, kes kodu otsivad, käivad ka valla kodulehel ja kui nad saavad sellist infot, toob see kaasa positiivse emotsiooni. Peame ju igast võimalusest kinni haarama, et saada täis see nõme kvoot ja võtta erinevatelt haukujatelt võimalus haukuda.”
Ta lisas, et videod jäävad vaatamiseks valla kodulehele ja Facebooki. Nende eest maksti vallavanema sõnul sümboolset hinda.

Eelmine artikkelJAANUS KALLASTE on Eesti meister teatejooksus
Järgmine artikkelAIDI GERDE TUISK on Eesti noortemeister