Aegviidu vald võtab spordisaali jaoks laenu

1479

Aegviidu vallavolikogu otsustas spordisaali ehitamiseks laenata kuni 350 000 eurot.

Volikogu otsustas 19. oktoobril, et  2016. aastal võetakse Aegviidu põhikooli juurde spordisaali ehitamise alustamiseks kuni 350 000 eurot laenu. Vallavanem Riivo Noor rääkis Sõnumitoojale, spordihoonet on kavandatud kooli juurde mitu aastat ning olemas on ka selle ehitusprojekt. Spordihoone on planeeritud kooli territooriumile, Tamme tänava poolsesse ossa ning ehitatakse kooli külge. Spordisaal ei tule täismõõtmetega, vaid väiksema korvpalliväljaku suurune.
„See on optimaalne ja meie vajadusi rahuldav,“ sõnas vallavanem.
Praegu Aegviidu koolil spordisaali ei ole, võimlemistunnid on peamiselt õues, väga halva ilma korral kooli väikeses aulas, kus palli mängida ei saa.
Spordisaali ehitamine läheb Riivo Noore hinnangul maksma vähem kui 1 miljon eurot: „Ehitamist  sel  aastal  kindlasti  ei  alustata, kuid soov on kasutada ära praegust odavat laenuraha ja finantsturgude rahulikkust ning sõlmida sel aastal laenuleping. Volikogu on võtnud seisukoha, et järgmisel aastal alustame. Eesmärk on järgmisel  aastal  ka  valmis  ehitada,  kuidas õnnestub, ei oska praegu öelda.“
Anija ja Aegviidu valla ühinemislepingu projektis on kirjas, et võlakohustuste võtmise peavad volikogud konsensuslikult heaks kiitma. Ühinemisleping pole veel kinnitatud, seda on kahe valla volikogud planeerinud teha novembrikuu istungitel.
„Oleme sellest rääkinud, pole mingi saladus, et hakkame spordisaali ehitama. See on sees ka ühinemislepingu lisas, investeeringuobjektide loetelus kohe esimene. See on meie valla üks põhilisi prioriteete ja lähtekohti ühinemisel, meil on selle järele karjuv vajadus. Lihtsalt alustame enne, kui jõuame päris ühinemiseni,“ rääkis Riivo Noor.
Ta lisas, et laenu võtmisest on räägitud ka ühinemiskoosolekutel: „Anija vallal on praegu laenukoormus peal, meil ei ole.“
Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev kinnitas, et Aegviidu-pool pole laenuvõtmist tema ega vallavanem Arvi Karotamiga arutanud. Teisipäeva, 1. novembri  õhtupoolikul  on  kahe  valla  ühinemiskomisjonide  koosolek, seal on tal kavas kuulata ära Aegviidu  esindajate  põhjendused.
„Asi tahab kindlasti arutamist. Kuigi ühinemisleping pole vastuvõetud, on minu meelest elementaarne, kui pikaajaliste finantskohustuste võtmine lepitakse omavahel kokku. Selle laenu eest saab Aegviidu ehitada vaid kolmandiku spordihoonest. Anija vald on kõik objektid, millele oleme võtnud laenu, valmis ehitanud, ühtegi tulevikku suunatud laenu meil ei ole,“ lausus Jaanus Kalev.

Eelmine artikkelKuusalu keskkoolis töötab teist aastat tugikeskus
Järgmine artikkelVana spordisaali uus elu