Aegviidu vald ei alusta Anija vallaga läbirääkimisi

886

Ühinemist ei toetanud rahvaküsitlusel 323st vastanust 213.

9.- 15. juulini oli Aegviidu vallas rahvaküsitlus. Uuriti, kas vallaelanikud soovivad, et Aegviidu vald liituks Tapa või Anija vallaga või jätkaks iseseisvalt.

Vastanutest 213 soovisid jätkamist iseseisva vallana, 91 toetasid Anija vallaga ühinemist, 18 Tapa vallaga ühinemist. Kokku vastas küsitlusele 278 vallaelanikku ehk 39 protsenti hääleõiguslikest elanikest ning 45 kinnisvaraomanikku. Elektrooniliselt vastanuid oli 39, ülejäänud paberkandjal.

Aegviidu vallavolikogu otsustas 18. juulil, et ei alusta ühinemisläbirääkimisi Tapa ega Anija vallaga.

„Vallavolikogu seisukoht oli, et hetkel pole Aegviidu vald valmis ühinema. Ühinemine ei taga praegu  avalike teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi paranemist. Mitteühinemine ei välista edaspidist vastastikku koostööd ning suhete arendamist,“ kommenteeris Aegviidu vallasekretär Anne Loik.

„Otsustamisel võeti ühtlasi arvesse  rahvaküsitluse tulemusi,“ lisas ta.

Esmaspäeva hommikul saadeti vallavolikogu esimehe Toomas Tõnise  allkirjastatud vallavolikogu otsused Tapa ja Anija vallavolikogule, siseministeeriumisse ning Lääne-Virumaa ja Harjumaa maavanemale.

Anija vallavolikogu esimees Jaan Oruaas ütles, et Aegviidu rahvahääletuse tulemus ei tulnud temale üllatusena: „Pigem oli see ootuspärane ja arvestasime sellise võimalusega. Küsitlus andis inimestele võimaluse näidata, kas soovitakse midagi uut. Nemad otsustasid, et vald jätkab iseseisvana. Jätkame nii nagu varem.“

Eelmine artikkelTeeme lastetoetused paremaks
Järgmine artikkelVanade veokite kokkutulekul avati Kuusalu vallas Näkiallikal mälestusmärk