Aasta tehasemaja tiitli võitsid Nordic Houses KT vabaajamajad

2921
Üle 12 aasta Kuusalu vallas tegutsenud Nordic Houses KT toodetud puhkemajad Lõuna-Norras Ognas.

Eesti Puitmajaliit kuulutas välja tänavused parimad puitmajad, mis on valminud tehasetoodanguna.

Nordic Houses OÜ juht ja omanik ARGO SAUL: „Toodame ja ehitame energiasäästlikke puitmaju.“
Nordic Houses OÜ juht ja omanik ARGO SAUL: „Toodame ja ehitame energiasäästlikke puitmaju.“

Kuusalu vallas tegutsev puitmajafirma Nordic Houses KT OÜ, millel on tootmisüksused Kolgas ja Kosu külas, saavutas konkursil peavõidu – aasta tehasemaja 2015 tiitli sai ettevõtte vabaaja-majade arendusprojekt Lõuna-Norras Ognas.
Nordic Houses KT on tarninud Ognasse üle 20 puhkemaja, mis on kahekorruselised, põrandapinnaga 70-90 ruutmeetrit. Žürii hinnangul on need minimaalsete gabariitidega puhkemajade põhiplaanid ratsionaalsed ja efektiivse ruumikasutusega, kompleks on tundlikult konteksti sobitatud, hooned liigendavad maastikku, millega nende sisemus väga hästi haakub. Tunnustati ka hooned projekteerinud noori arhitekte: Mari-Liis Vunder, Olavi Kukk ja Kristjan Tõlk firmast Trilog Studio OÜ.
Nordic Houses OÜ juht Argo Saul: „Meie klient Norras esitas oma nägemuse konkreetse vabaaja-majade piirkonna arendamise osas, Eesti noored arhitektid said väljakutsega hästi hakkama. Koostöö Trilog Studio OÜga sai alguse isiklike soovituste tulemusel.“
Ta rääkis, et kliendid on nende majadega väga rahul, arendusprojekt on saanud palju positiivset kajastust Norras kohalikus meedias.
Peatselt on tema sõnul võimalus ka Eestis osta võidutiitli saanud maju uueks koduks või suvilaks: „Minu hinnangul ja arusaamisel kõnetab me võidutöö hästi tehasemaja olemust – oleme loonud majaperekonna, mida on võimalik väikeste modifikatsioonidega kohendada konkreetse kliendi vajadustele ja soovidele vastavalt kinnistu eripärale, samas säilitades tootmisefektiivsuse, maja tehnilised ja funktsionaalsed omadused ning arhitektuurilise disaini.“
Konkursi žürii hindas kõrgemalt hooneid, mille puhul oli arvestatud puidu omadustega ning püütud teha pikaealised ja hooldusvabad fassaadid.
Argo Saul: „Meie vabaaja-maja katus ja seinad on siberi lehisest, mis muutub ajas hallikaks ja ühtlustub loodusega. Lehis on kõrge vaigusisaldusega ega vaja eraldi puidukaitsevahendeid, sellest tulenevalt vajab maja vähem hooldamist. Nordic Houses KT slogan on „Rohkem aega elada!“ – see on väärtus, mida soovime klientidele pakkuda.“
Ta märkis, et lisaks Norra ja Eesti turule töötatakse firmas aktiivsemalt Saksamaa suunal. Jaanuaris osaleti Münchenis rahvusvahelisel BAU messil. Käesoleval nädalal võõrustab Nordic Houses mõlemas tootmisüksuses Kolgas ja Kosu külas Saksa filmigruppi.
„Viime külalised ka Raudsillale, mis kindlasti on sakslastele muljetavaldav,“ lausus Argo Saul.
„Eesti on metsariik ja puidust ehitamisel oleme jõudnud maailmatasemele. Eestis on puitmajade tootmise valdkonnas 140 ettevõtet, 90 protsenti toodangust läheb välismaale. Väike Eesti on puitmajade eksportööridest Euroopas esikohal. Eestlased on teerajajad selles valdkonnas.“
Aasta tehasemaja 2015 tiitli võitnud puhkemajade valmimisele on kaasa aidanud mitmed Kuusalu valla inimesed. Nordic Houses KTs on kokku 50 töötajat, neist pooled on Kuusalu vallast. Firmal on Norras kaks tütarettevõtet.

Eelmine artikkelKuusalu vald oli Maale Elama messil Harjust ainus
Järgmine artikkelRaasiku valla parimad laululapsed valiti 57 hulgast