Aasta on möödas Anija vallavolikogu koalitsioonilepingu sõlmimisest ja vallavanema valimisest. Kuidas on aasta möödunud ning koalitsioonilepingut täidetud?

1708

Anija vallavolikogu esimees JAANUS KALEV: „Esimene koalitsioonileppesse kirjutatud ülesanne oli vallavanema valimine avaliku konkursiga. Eesmärk oli saada hea vallavanem ja saime. Vallavanem on võtmefiguur, kellest sõltub ülejäänud oluliste asjade elluviimisel väga palju.
On positiivne, et volikogu ja vallavalitsus astuvad üht jalga, pole mõttetut ärapanemist, vaidlusi vaidluste pärast, kuigi arenguruumi on mõlemil. Volikogu ja vallavalitsus on näoga rahva poole, alustasime regulaarseid kokkusaamisi vallaelanikega  Alaveres,  Kehras  ja  Voosel,  lähiajal  on  plaanis  Anijal.  Soovime, et see muutuks pidevaks – et valda hästi juhtida, peab rahvaga lävima. Alati pole kõiki probleeme võimalik kohe lahendada, kuid on tähtis neid teada.
Üks ülesanne oli tuua külaliikumine volikogule lähemale, selleks lähtusime komisjonide koostamisel printsiibist, et neis oleksid inimesed valla eri paigust. Vallavalitsuse juures käib nüüd regulaarselt koos külaseltside ja kodanike ümarlaud.
Hakkasime välja andma venekeelset Sõnumitoojat, valla kodulehel on ürituste kalender. Anija vallale positiivse maine ja kuvandi loomiseks sai koostatud turismi arengukava, äsja kinnitas volikogu turismilogona Anija Eide. Volikogu keskkonna-ja turvalisuse komisjon alustas kogu valla turvakava-riskianalüüsi koostamist.
Loodan, et aasta pärast on meil rohkem tehtut ette näidata, sest paljud sel aastal alustatud projektid on pikemaajalised ega sünni üleöö, näiteks tervisekeskuse ja sotsiaalmaja renoveerimine, Kehra-Kaunisaare kergliik­lustee rajamine, Alavere mõisapargi planeering.
Paranenud on kogu Anija valla kuvand, mille loomisega tuleb pidevalt tegeleda.“

Eelmine artikkelAasta on möödas Anija vallavolikogu koalitsioonilepingu sõlmimisest ja vallavanema valimisest. Kuidas on aasta möödunud ning koalitsioonilepingut täidetud?
Järgmine artikkelJÜRI LILLSOO: „Kehra elukeskkond ei tohi sõltuda erafirmast.“