AARE ETS valiti Raasiku vallavanemaks

2156

Senine Kernu abivallavanem AARE ETS sai salajasel hääletusel 12 poolthäält.


Raasiku vallavanem AARE ETS.

Raasiku volikogu 10. mai korralisel istungil oli päevakorras uue vallavanema valimine. Esmalt andis vallavolikogu esimees Kaido Kirsip ülevaate vallavanema konkursist. 43 kandideerinu seast kutsuti 5. mail valimiskomisjoni  vestlusele neli: Aare Ets, Svetlana Pajupuu, Simmo Saar ning Maret Saanküll. Pärast kandidaatide esinemiste ärakuulamist ning küsimustevooru otsustati esitada volikogule vallavanema kandidaadiks Aare Ets.

Vallavanema kandidaadil paluti ennast tutvustada. Aare Ets nimetas kolmeks peamiseks töösuunaks, kuhu soovib vallavanemana panustada, arendustegevust, hooldust-majandust ning koostööd ja ühistegevust. Ta lubas tuua Raasiku valda investeeringutena miljon eurot aastas.

Arendustegevusest rõhutas ta peamiselt valla toimiva ja tänapäevase arengukava väljatöötamist, mis vastavalt heale praktikale peaks ulatuma sama kaugele kui valla kehtivad finantskohustused, ehk vähemalt aastani 2018.

Hooldus- ja majandustegevuse kohta selgitas ta, et tuleks teha ühishankeid. Ühistöö näiteks tõi ta võimaluse senisest enam ära kasutada ettevõtluse arendamiseks maakonnas tegutsevaid konsultante.

Volikogu aseesimees Helle Vaga uuris, milline probleem tuleks Aare Etsi arvates vallas lahendada esimeses järgus.

„Liikusin eelmisel nädalal Raasikul. Kooli ja staadioni juures on töö pooleli, see tuleb PRIA ja LEADERI projektide toel kiiresti lõpule viia,“ kõlas vastus.

Volikogu liige Olev Rähni küsis, kus on Aare Etsi elukoht ning kas kaugemalt töölkäimine ei muutu kurnavaks. Aare Etsi sõnul sõidab ta Viimsi vallast Arukülla 25 minutit, see on tunduvalt lihtsam kui senine sõit Kernu, selleks kulus ligi tund.

Olav Liivandi tahtis teada kandidaadi parteilist kuuluvust. Aare Ets vastas, et on Eesti Reformierakonna liige 2000ndate aastate algusest.

Istungil oli kohal 14 volikoguliiget. Salajase hääletamise tulemusena sai Aare Ets 12 poolt- ja ühe vastuhääle, üks valimissedel oli kehtetu.

Aare Ets asus vallavanemana tööle neljapäeval, 12. mail. Tuleval teisipäeval, 24. mail toimub volikogu erakorraline istung, kus on päevakorras uue vallavalitsuse kinnitamine. Aare Ets oli seisukohal, et vallavalitsuses võib tulla muudatusi, kuid nimeliselt ei tahtnud täpsustada.

Vallavanema leidmiseks korraldatud konkursi komisjoni esimees Kaido Kirsip ütles hiljem Sõnumitoojale, et Aare Etsi kasuks kõneles väga hea CV ning tema oli ka ainuke, kes tuli komisjoni kutsel vestlusele nii, et oli sel päeval läbi sõitnud kogu valla ja külastanud allasutusi. Ka oli tal selge nägemus uue arengukava kohta.

Vallavanema kohusetäitja, valla kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre: „Tean Aare Etsi tema tööst Harju maavalitsuses, meie teed on kokku puutunud ka Kiili vallas, kus ta oli Kiili Varahalduse sihtasutuse juhataja. Kõikjal on Raasiku valla vastne vallavanem jätnud asjaliku mulje ning kui siia lisada Aare Etsi laialdased teadmised omavalitsusest ning organisatsiooni haldamisest, siis leian, et volikogu on teinud õige valiku.“

Eelmine artikkelKulupõleng Kolgakülas
Järgmine artikkelLahemaa rahvuspargil täitub 1. juunil 40 aastat