Tänavusele raamatu aastale pühendatud orienteerumismäng mobiiliäpi Navicup rakenduses algas Kuusalu vallas 11. aprillil ja on nüüdseks kestnud kuu aega.
Navicup kaardile on seekord kantud Kuusalu valla territooriumil 80 orienteerumispunkti, mis on seotud raamatuga – külast või vallas asuvatest kohtadest ja ka kohalike autorite loodud ilukirjanduslike teostega. Orienteerumispunktis avaneb mänguga liitunute mobiiltelefoni Navicup äpis selle paigaga seotud raamatu kaanepilt ning samast raamatust tekstilõik, mida saab nii lugeda kui ka kuulata.
Orienteerumispunktid valis Kuusalu vallavalitsuse töötajatest koosnev 12-liikmeline korraldustiim.
Selle töörühma liige, Kuusalu valla kommunikatsioonispetsialist Triinu Rebane teatas, et esmaspäeva, 12. mai seisuga on mängus 151 osalejat. Kõige rohkem on mängijad külastanud Kuusalus Lauritsakivi – 47 külastust. Selles kohas tutvustatakse äpis Heino Gustavsoni raamatut „Lugusid siit ja sealt“. Kuusalu rahvamaja on külastanud 44 mängijat, äpis avaneb seal info Hirvli kodu-uurija Aita Karjatse raamatu „Kuusalu kihelkonna rahvarõivaste valmistamine“ kohta. Kuusalu alevikus asuv orienteerumispunkt Keskväljak 4 maja juures on saanud 40 külastust, äpis on selles kohas teave Kuusalu kodu-uurija Sven-Olav Paaveli koostatud raamatust „Kuusalu alevik vanadel ja uutel fotodel“.
Kõige vähem, ühel korral, on külastatud Mohni saare orienteerumispunkti, mis on seotud Anto Juske raamatuga „Kodukandilood Viinistust, Mohnist ja kaugemalt“. Kolm mängijat on käinud Kõverjärve trepil, seal saab infot raamatust „Koitjärve – kultuuriküla keset metsa“. Kuus osalejat on olnud Paukjärve ääres, see koht on seotud Anton Hansen Tammsaare raamatuga „Kõrboja peremees“.
Kuusalu alevikus on lasteaia Jussike juures ja läheduses 11 orienteerumispunktiga lasterada, mis tutvustab Kuusalu raamatukogus laenutatud loetumaid lasteraamatuid ja kohalikke autoreid. Neid orienteerumispunkte on külastanud 11 kuni 17 mängijat. Kohalike autorite teostest on lasterajal esindatud Pudisoo elaniku Sandra Heidovi lasteraamat „Minu robot“ ning üks orienteerumispunkt on seotud Raplamaa lastekirjaniku, Kuusalu metsadest inspiratsiooni saanud Eve Hele Sitsi raamatuga „Mooni metsauudistaja“.
Kuusalu valla IT-arendusjuht Peep Abel reklaamis orienteerumismängu koos abilistega Kuusalu mailaadal. Tema andmetel liitus sel päeval 9 mängijat, osadel neist aidati mängukontot teha. Pärast laata on lisandunud veel 13 osalejat. Laadatelgis jagati Laurentsiuse Seltsilt saadud raamatuid „Lönnrot ja Ahrens. Mees, kelle „õlade pääl“ meie emakeel seisab“ ning oli võimalus osta kihelkonna rahvarõivaste raamatut.
Kuusalu raamatukogus on orienteerumismänguga seotud raamatute näitus.






