23. Estonian Open-Tallinna Buldogilt Kuusallu 3 medalit

624

2.-3. märtsini võistlesid rekordiliselt 814 karatevõistlejat 8 riigi 54 klubist Kalevi spordihallis Põhjamaade ja Balti riikide tugevaimal karateturniiril 23. Estonian Open-Tallinna Buldog.

Karateklubi IVLis  treenivad Kuusalu noorkaratekad saavutasid läbi aegade parima tulemuse – 1 hõbe ja 2 pronksmedalit andis üldkokkuvõttes klubide ning riikide noorte arvestuses 13. koha.

Elu parima võistluse tegi Karel Taal U12 -35 kg kumites. Karel Taal võitis 1. ringis 7:0 Gudkovi Venemaalt, 2. ringis 2:0 Zinovjevi Peterburist, 3. ringis Khanboloti Moskvast 4:4 viigi järgi kohtunike häältega 4:1 ja poolfinaalis 5:3 Penkrati Valgevenest. Finaal Valgevene sportlase Kulikouski vastu oli tasavägine kuni hetkeni, kui Karel sooritas liiga tugeva löögi vastasele pähe ja kaotas hansokuga ning sai hõbeda.

Väga lähedal oli finaalile Kaur Taal U12 -42, kes poolfinaalis veel 20 sekundit enne lõppu juhtis hilisema võitja Aksentajevi vastu kohtumist 3:2, kuid peale oma rünnakut lasi vastasel kontralöögiga 3 punkti võtta. Lõpusekunditel kahjuks punktilisa ei tulnud. Eelringides oli ta 1. ringis vaba, võitis 3 vastast tulemustega 2:1, 6:1 ja 3:1. Pronksimatš Venemaa Kaug-Ida karateka Streletci vastu ebaõnnetus, tulemusega 2:0 võitis Nahotka sportlane.

Karl Taal naasis Tallinnast pronksiga. Ta võitis U14 -52 kg 3 kohtumist järjest tulemustega 6:0, 7:0 ja 1:0. Poolfinaalis pidi leppima kaotusega 1:3. Pronksimatši Peterburi võistleja vastu suutis ta viigiseisult 3:3 enne lõppu keerata enda kasuks, sai 2 punkti väärilise jalalöögi eest vastase solaari, mille tulemusel vastane oli hingetu ega suutnud järelejäänud kolme sekundi jooksul end koguda.

Tubli oli Grete Tammaa neidude U12 +40 võistlusklassis, ilusa soorituse eest teenis ta pronksmedali.

Kuusalu noori juhendasid treenerid Priit Seli ja Katre Taal.

Eelmine artikkelVargus Raasiku kortermaja keldris
Järgmine artikkelIda-Harju omavalitsusjuhid peavad Eesti Päevalehe pakutud reformivarianti mõttetuks