Voose Merepeo võitsid Kehra Kalurid

2369

Anija valla kodukandipäeval võisteldi parvetamises ja pärlipüügis.
Võidutiim Kehra Kalurid. Rändkarika võttis vastu MAREK SASSI.

Laupäeval, 21. juunil võis  Voose külaplatsile saabuja näha madrusesärkides ja piraadikostüümides inimesi, pakuti kalatoite ja ilm oli merepeole kohaselt tuuline.

Võistlusmängudki olid XIX Anija valla kodukandipäeval mereteemalised nagu ka külade väljapanekud.

Seekord võtsid mõõtu Härmakosu, Kihmla-Salumäe, Alavere, Pikva-Arava ja Voose külad ning Kehrast võistkond Kehra Kalurid. Samuti oli võistlustules  Anija valla noortekogu. Kui Alavere küla tõmbenumber oli kohapeal valminud suitsulõhe ja Kihmla-Salumäe esindajad võlusid külalisi hästi väljatöötatud kostüümivalikuga, siis Pikva-Arava pakkus oma telgis kõige rikkalikumalt tegevusi. Seal sai sõbrahinna eest lasta juukseid lõigata, süüa kalasuppi ning soovi korral võtta endale mõne „tolli- ja maksuameti konfiskeeritud“
mereteemalise eseme. Telgis kardina varjus oli võimalus voodis puhata ja kuulata kõrvaklappidest meremüha, telgi taga liivaämbris asus aga matmispaik, kuhu võis soovi korral midagi maha matta. Pikva-Arava väljapanek oli inspiratsiooniallikas mõnelegi ja keegi härra teatas: „Panin naise 10 sendi eest magama, matmispaik on tasuta.“

Musta pärli needus

Küladevahelisel võistlusel mängiti esmalt võrkpalli, kus neljaliikmelise võistkonna iga esindaja pidi kandma üht mereteemalist atribuuti, mis muutis mängimise keeruliseks – silmaklapp, päästerõngas, sukeldumismask või puidust ujumislestad.

Teine võistlus tekitas palju elevust, tegu oli kuivamaa parvetamisega. Iga võistkonna kaks liiget pidid korraga asuma ratastega parvele ning puidust toigastega lükkama seda kallakust alla kuni märgistuseni ja seejärel parve tagasi vedama.

Selle võistluse teine mäng oli pärlipüük ehk „Musta pärli needus“. Pärlite ehk kahe pallini jõudmiseks pidi meeskond jooksma põhjata paadis mööda ettenähtud rada ja paadist välja tulemata pallid üles korjama.

Viimane mäng oli kalapüük. Selleks oli vaja täita toru veega, kuni toru põhjas olev kala pinnale kerkis. Võistluse tegi raskeks asjaolu, et toru oli täis väikeseid auke, mida tuli kinni hoida, et vesi välja ei voolaks.

Sportmängudes saavutas kolmanda koha Alavere meeskond koosseisus Rauno Loik, Ragnar Virma, Rasmus Vilbiks, Peeter Susi, Mati Unga, Valdo Sööt, Janec Pärna. Teise koha sai Voose tiim, kuhu kuulusid Aivar Kant, Andrus Nilisk, Sergei Melih, Raivet Aru, Jarno Talve, Rasmus Lehe, Liina Soll, Alo Lifländer ja esimeseks tuli võistkond Kehra Kalurid: Annika, Peep, Karl Johannes ja Teele Kask, Triinu ja Marek Sassi, Sven ja Oskar Luks, Indrek ja Hendrik Lillsoo, Piret Urmet, Külli, Kroon, Külliki Heris ning Jete Tust.

Asfaldiauk Tallinna

Isetegevusvõistlusel esitasid Kehra Kalurid loo Kehrakesest, kes käis ringi ning sai sõbraks tehase, käsipalli ja teiste toredate tegelastega. Ainult asfaldiauguga ei soovinud ta sõbraks saada ning saatis selle hoopis Tallinna.

Kihmla-Salumäe esitas humoorika teleprogrammi – uudised, mängufilmi ja ilmateate. Pikva-Arava küla esindasid vanaprouad Juuli ja Maali, kes panid rahva laulma, Voose tõi oma külla ekskursioonile Soome-Jaapani turistid. Härmakosu astus üles tantsukavaga ja Alavere lõbusa helisalvestusega, kus  alkoholilembene meeskodanik räägib oma küla elust.

Kui isetegevusprogramm sai läbi, oli aeg kuulutada välja võitjad. Kodukandipäeva traditsioonilise fotojahivõistluse võitis Piret Urmet, teise koha saavutas Joel Jüriöö ja kolmanda Ardo Üprus. Parima platsikujunduse preemia sai Kihmla-Salumäe küla. Pikva-Aravale  anti  eripreemia parima reisiterminali korralduse eest.

Kodukandipäeva üldvõitjaks pärjati meeskond Kehra Kalurid, järgmisel aastal toimub kodukandipäev Kehras.

Võitjad ütlesid, et lemmikvõistlus oli isetegevus, sest seal said kõik meeskonnaliikmed kaasa lüüa. Edu üle tundsid heameelt, kuigi ei tulnud kodukandipäevale võiduplaaniga.

Peep Kask: „Võistluse jooksul öeldi meile küll, et peame ära võitma, kuna Kehras pole kodukandipäeva veel olnud, aga võitjakohustus on ikkagi ootamatu. Meie meeskonna nimi tekitas ka inimestes segadust. Küsiti, kas esindame Kehra küla. Ütlesime, et Kehra linn on vana kaluriküla ja meie oleme Kehra Kalurid.“

Lisaks võistlustele esinesid kodukandipäeva laval kogu päeva jooksul Anija valla isetegevuslased. Õhtul esitas Kehra teatritrupp Panteon Oskar Lutsu „Kapsapea“, lavastust ilmestasid Eesti estraadiklassikast tuntud laulud. Õhtu lõpus mängis tantsumuusikat ansambel Vanaviisi ja süüdati jaanituli.

Eelmine artikkelANDRE SEPA lahkumishüvitisest 5000 eurot Raasiku Lionsitele
Järgmine artikkelIda-Harjust oli peol 807 lauljat-tantsijat