Voose küla rahvas kogus näitusele vanad klaasesemed

1865
MARET ja ELLE ARU näitavad 128 aasta vanust tindipottide alust.

Külarahva toodud vanu klaasesemeid saab Voose rahvamajas näha maikuu lõpuni.

Anija valla Voose küla rahvas on mitmel kevadel kogunud kokku vanu asju ja pannud neist oma rahvamajas kokku näituse. Eelmistel aastatel on toimunud vanade mänguasjade ja kellade näitus. Tänavu paluti inimestel rahvamajja väljapanekule tuua vanu klaasesemeid.
„Kui arutasime, mida seekord koguda, pakkus vist Elle Aru, et teeme näituse klaasist asjadest, neid on kodudes päris palju, kuigi eks palju vanu asju on ka minema visatud,“ rääkis Voose rahvamaja perenaine Maret Aru.
Näitus pandi rahvamaja saali välja aprilli lõpus. Kui palju on seal erinevaid esemeid, ei ole teada. Neid pole kokku loetud ning näitus täieneb pidevalt – taas tuleb keegi ja toob juurde midagi, mis on vahepeal kodust leidnud.
„Mõni käib kolm korda päevas siin – jälle tuli meelde, mida näitusele tuua,“ ütles Maret Aru.
„Iga kord, kui rahvamajas käin, vaatan näituse uuesti üle, sest alati on see täienenud,“ lisas Elle Aru.
Kokku on näitusel esemeid 15lt inimeselt ning rahvamajalt endalt. Palju on tasse, viinapitse, karahvine, lillevaase, kausse, suhkrutoose, vaagnaid, aga ka näiteks vanu lõhnaõli- ja ravimite pudeleid, küünlajalgu. Need on peamiselt eelmise sajandi erinevatest kümnenditest, kuid on ka 19. sajandist pärit eksponaate. Kõige vanem vaatamisväärsus on küünlajalgadega tindipottide ja sulepea alus, millel on kirjas aastaarv 1887. Alus on kivist, tindipotid klaasist. See kuulub   Maret   Aru   õele   Piret   Ojale.
Ka Elle Aru tõi näitusele mõned ülemöödunud sajandist pärit esemed: oma vanaema suhkru- ja soolatoosi, peale selle vana kupu panemise klaasi ja peeglikillu.
„Klaasid ja pitsid, mis tõin, on minu ema pulmakink 1930ndatest. Karahvin ja pitsid on minu enda leerikink aastast 1959,“ näitas Elle Aru.
Näitust on uudistamas käinud peale oma küla rahva inimesi ka teistest Anija ja naabervaldade küladest ning Tallinnast – kes on tulnud sõpradele või sugulastele külla, käib ka rahvamajast läbi. Näitus on avatud esmaspäeval ja neljapäeval kella 10-15, kuid eelneval kokkuleppel ka muul ajal.
Voose-rahval on teada ka järgmise vanade esemete näituse teema – serviisid.
„Paljudel on kodus pulmakingiks saadud serviise, mõnel 1980ndatest aastatest, kuid neid pole seni isegi karpidest välja võetud. Pühime neilt siis korraks tolmu ja toome teistele vaadata,“ lausus Maret Aru.

Eelmine artikkelRaasiku vallavolikogus räägiti puude raiumisest
Järgmine artikkelRaasiku vallavalitsuse uus liige jäi kinnitamata