Voose 10. talispordipäeva kaksikvõit läks Kiviloo külasse

2818
Voose 10. talispordipäeva võitjad: RAGNAR, AIVO, EBE ja REELIKA VIRMA.

Laupäeval, 14. veebruaril toimus Anija vallas 10. korda talispordipäev, kus esmakordselt osalesid ka Aegviidu valla võistkonnad.

Talispordipäeva traditsiooni algatas kümme aastat tagasi Voose Külaselts, kes korraldab seda siiani. Kui loodeti, et sellest kasvab välja Anija valla talvine spordipäev, siis tänavu osalenud 14st võistkonnast oli vaid 3 koduvallast. Need olid Voose küla võistkond, HC Kehra fännid ning Anija vallavalitsus. Kolm neljaliikmelist võistkonda tulid Raasiku valla Kiviloo külast, Kose valda esindasid Viskla ja Palvere küla võistkonnad, Rae vallast oli kohal Patika küla esindus, Jõelähtme vallast Manniva küla. Esmakordselt oli kohal Aegviidu valla rahvas, sealt oli 3 võistkonda, peale selle üks sõpruskond Tallinnast.
Võistlejad pidid läbima 11 võistlus- ja 4 sõnamängu.
„Kuigi eelmise nädala alguses olid soojakraadid, oli Voosel lund piisavalt, jätkus ka laupäevaks ning  me  ei  pidanud  oma  võistlusmänge viimasel hetkel muutma,“  ütles  korraldaja  Anna  Nilisk.
Kõik võistlused toimusid aja peale, väljaarvatud sõnamängud. Mõned võistlused on aastate jooksul samad, näiteks „Kõõrdsilmne hoki“ ja „Karupüksijenka“, kuid oli ka uusi. Esimest korda viidi läbi mäng „Bobiregi“, kus võistkonnal tuli jooksurajal lükata reele hoog sisse, seejärel hüpata reele ning sõita mahamärgitud rajal mäest alla. Seal hüpati reelt maha ning regi tuli vedada tagasi stardijoonele.
„Saime projekti raames korda ühe vana ree ning kasutasime seda nüüd oma spordipäeval ära,“ sõnas Anna Nilisk.
Kõik võistlused on korraldajate endi välja mõeldud: „ Näiteks rattaga soo ületamise võistluse idee tuli sellest, et meie inimesed käisid rabas ratastega mööda laudteed sõitmas.“
Raja ääres kosutati võistlejaid külaelanike korjatud ravimtaimedest teega. Rahvamaja saalis, kus pärast võistlusi pakuti osalejaile suppi, pannkooke ja kaneelirulle, võisid nad esineda vabakavaga. Esitati luulepõimik ja võimlemiskava, lauldi.
Voose 10. talispordipäeva võitis Kiviloo küla võistkond, kuhu kuulusid Aivo, Ebe, Reelika ja Ragnar Virma.
Perekond Virma osales Voose talispordipäeval 9. korda. Perepea Aivo Virma ütles, et vaid üks kord ei ole saanud osaleda, kuna siis oli pojal kooli lõpetamine. Esikoha on Kiviloo võistkond võitnud kolm korda, kuigi erinevates koosseisudes.
„Võitmine ei ole tähtis, osavõtt on olulisem. Tuleme siia alati päeva nautima, võitmine on lihtsalt boonus. Voose talispordipäev on hästi organiseeritud ettevõtmine, viimastel aastatel on ka ilmaga vedanud,“ rääkis ta.
Teise koha said Kiviloo küla noored: Jane Sirel, Teele Šarikov, Margus Tali ja Rasmus Peterson, kolmandaks tuli Anija vallavalitsuse võistkond: Urmo Sitsi, Talehh Gusseinov, Airi Hõrrak ja Helery Kiisel.
Kõik tänavusest talispordipäevast osavõtjad said kingiks kaelasalli, millele on trükitud hobifotograaf Aarne Vesi foto Kakerdaja rabast.
„Peame aru, kas jätkame tali­spordipäeva korraldamist ka edaspidi või mõtleme midagi uut välja. On tuline kahju, kui näeme palju vaeva ning siis tulevad kohale teiste valdade inimesed, kuid koduvalla omi mitte,“ lausus Anna Nilisk.

Eelmine artikkelValimisjaoskonnad riigikogu valimistel
Järgmine artikkelPeningi Koroonaklubile Eesti MV hõbemedal