Viinistu võitis kiiksuga kuuevõistluse kolmandat korda

906

Pärispea poolsaare külade kuuevõistlus meelitas kohale 134 osalejat ning kaasaelajat.

Suurpea külaplatsil toimunud võistlusel osalesid poolsaare viis küla: Suurpea, Pärispea, Viinistu, Turbuneeme ja Kasispea. Kuuenda võistkonnana osales erandkorras korraldajate sõpruskond.

Pärast kuut ala jagasid Pärispea ja Viinistu võrdsete punktidega esikohta, võitja otsustas seitsmes punktiala. Võitis see, kelle külast oli registreeritud rohkem osalejaid. Viinistu alistas Pärispea ning sai rändkarika koju viia. Kolmanda koha sai Suurpea.

Võistlusel pole liikmete arv piiratud, oma võistkonna eest võib võistelda kogu küla. Viinistu võidumeeskonna koosseisus oli seekord 40 liiget.

Idee autor ja võistluse korraldaja Raido Roostalu rääkis, et kui võistlust esimest korda planeeriti, arvestati kuue küla osalusega: „Esimesel aastal lootsime võistlusel ka Vihasood näha. Korraldamise ja teate levitamisega läks aga kiireks ning nad ei jõudnud tulla. Otsustasime esimesel võistlusel osalenutega, et jätame ka edaspidi viis küla, kuid alasid on siiski kuus.“

Ta lisas, et võistlusaladega püütakse olla paindlikud. See tähendab, et igal aastal mõeldakse midagi uut välja, kuid kasutatakse ka eelmiste aastate alasid.

Sellel aastal võisteldi traditsiooniliselt udaravolles ja suvesuusatamises. Teist korda olid kavas  kisakõri võistlus ning soo ületamine. Päris uued alad olid kettaheide ja ajataju. Iga võistluse juures oli oluline kiiksuga lähenemine ehk osalejad võisid fantaasia vabalt lendu lasta.

Kuuevõistlusele kutsusid korraldajad Raido Roostalu kinnitusel kõiki poolsaare inimesi, võistkonnad ja igal alal võistlejad selgusid kohapeal.

Raido Roostalu kiidab, et kuuevõistlus on kogukonna ühine ponnistus: „Kui mu ema Õie Kivi veel külavanema kohustusi täitis, oli igal külal olemas oma sportlikku laadi üritus. Seega sobis komplekti üks selline mitte just olümpiaaladest koosnev mitmevõistlus. Võistluse haldamise ja protokollimisega tegeles Reesi Kuslap, kes muutis korraldajate ulmelised ideed realistlikumaks.“

Raido Roostalu ei välista, et järgmisel aastal kaasatakse ka kuues küla: „Oleme kaalunud, et osalemist võiks pakkuda näiteks Mohnile või Harale.“

Eelmine artikkelKaunissaare külas põles maja
Järgmine artikkelMinister JUHAN PARTS käis Kehra tehast õnnitlemas