Valklas olid teist korda Eesti mereaerutamise meistrivõistlused

818

Lahemaa maratonil sõideti laupäeval, 7. septembril 9kilomeetrine ring Valkla merekeskusest ümber Pedassaare ning meistrivõistluste distants, 24 kilomeetrit, kulges Lõuna-Malusi saarele ning tagasi.

Võistlejaid oli üle Eesti, kokku 42 aerutajat. Stardipaugu andis peakorraldaja, Reimann Retked juht Mart Reimann Valkla merekeskuse ees. Varem korraldati mereaerutamise meistrivõistlusi Lääne-Eestis Paatsalus. 2012. aastast korraldab OÜ Reimann Retked.

Võistluse noorim osaleja, 13aastane Mattias Idavain Kuusalust sai lühemal distantsil ühesel süstal teise koha. Noor sportlane tunnistas, et sõit oli raske.

Pikemal distantsil saavutasid Kuusalu võistlejad Tõnu Idavain ja Jaanus Heinmaa kahesel süstal neljanda koha. Koos pole mehed varem võistelnud ning peavad end rohkem süstamatkajateks.

Võistluse võitsid Koit Põder Eesti Aerutamisföderatsioonist ning tema poeg Raigo Põder. Nende aeg oli 2 tundi ja 12 minutit.

Mart Reimann rääkis, et mereaerutamisega tegelevad Eestis vähesed: „See ala nõuab teistsugust ettevalmistust. Tingimused on Eestis head, kuid pole traditsioone. Tippsportlased, kes olümpiaks treenivad, võistlema ei tule. Tulevad veteranid ja harrastajad.“

Eelmine artikkelKehras rünnati naist
Järgmine artikkelEndisest Uuri koolimajast saab tulevikus loomakliinik