Viinistu rannarestorani perenaine LIINA KARRON eelistab eestimaist toitu

4525

Aprilli lõpus ametisse asunud perenaine ise Viinistul pliidi taha ei jõua, sest peab lisaks restoranile hoolitsema hotelli, konverentsikeskuse ning jahisadama eest.


Haugid jõuavad Viinistu rannarestorani kohalikelt kaluritelt.

Liina Karron sattus Tallinnast Viinistule tuttava peakoka soovitusel: „Kuulsin, et kultuuri- ja konverentsikeskusele otsitakse uut perenaist, kelle hoole all oleks ka restoran. Andsin endast teada ning sobisingi ametisse.“

Eelmine perenaine Reet Rohtmets lahkus töölt möödunud aasta novembris. Talvel oli restoran kinni ning uksed avati uuesti mai keskel. Esimesed kuud on Liina Karroni sõnul olnud kibekiired ning uues kohas pidi kähku kohanema.

„Juuli oli kõige kiirem ning melu suur. Viinistul käivad nii välisturistid kui kodumaised puhkajad, on nii suuri gruppe kui üksikuid inimesi,“ rääkis Liina Karron.

Liina Karron, kes on varem töötanud ka SEB panga müügidirektorina, on alati söögitegemist armastanud. Ta tõdes, et Viinistul ise kokkama ei jõua, kuid koostas restorani jaoks menüü, mille toidud koosnevad eranditult värskest ja kodumaisest toorainest.

Liina Karron: „Tahame pakkuda seda, mille hooaeg parajasti on. Praegu kasutame toitudes näiteks kukeseeni, mustikaid, lillkapsast. Kala on meil alati kohalikelt kalameestelt, kasutame näiteks lesta, ahvenat ja siiga. Köögivili tuleb küll Tallinnast, kuid samuti meile tuttavatelt ja tunnustatud kasvatajatelt.“

Midagi ekstravagantset menüüst otsida ei tasu, kinnitas Liina Karron. Võõramaiste maitsetega Viinistu rannarestoranis ei katsetata, kuid toidud peavad perenaise sõnul olema siiski elegantsed.

„Meil on rannarahva köök linnarahva võtmes. Menüüst leiab nii kohakala kui lambakotleti. Me ei paku kõrtsitoitu ehk suuri portsjoneid, millega vahel kvaliteedi arvelt kokku hoitakse. Eelrooga ja pearooga sobitades saab aga kõhu kindlasti täis,“ iseloomustas Liina Karron Viinistu menüüd.

Juulis korraldas MTÜ R.A.A.A.M Viinistul 18 teatri­etendust, mis meelitasid kohale palju rahvast. Augustis on külastajaid vähem ning Liina Karron soovitab tulla Viinistule rahu ja vaikust nautima. Etteteatamisel on võimalik sõita kaatriga ka lähedalasuvale Mohni saarele.

Viinistu kunstimuuseumi perenaine Tiia Piikmann ütles, et nende suvi möödub rahulikult: „Meie juures saab praegu vaadata loodusfotonäitust.
Suuremad muutused olid meil eelmisel aastal, kui pärast juurdeehitust kasvas Viinistul eksponeeritud kunstiteoste arv kuuesajani.“

Eelmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama
Järgmine artikkelPerekond EERIK Raasikult sai tiitli Kogukonna Pärl 2013