Viacon/Kehra käsipallimeeskond saavutas taas esiliiga meistritiitli

3028
Esiliiga võitjameeskond Viacon/Kehra. Esireas: MARGO KATTAI, INDREK LILLSOO, MARKO KAALO, RIHO LOIK, treener MADIS TAMMARU ja RUUDI OTTISAAR. Tagareas: HANNES HAPSALO, RENE KAALO, JOONAS KUUSKLA, EDUARD MAKEJEV, ERIK MAKEJEV, TARMO PENNIE, MARGUS NÕLVAK, TÕNIS TAMMARU, RANDO PUNG, ANDRUS ONNA, RANET SIRKAS, PRIIT RAUDKIVI, ALEKSANDER VÄÄRE. Pildilt puuduvad Ott Viirmann, Maksim Nagornõi, Janar Seermann, Brandon Teder, Kristian Käbi ja Rene Košenski.

„Emotsioon on super – võitsime ja seega täitsime miinimumeesmärgi sellel hooajal,“ rõõmustas käsipalliklubi Viacon/Kehra treener Madis Tammaru pärast esiliiga tiitli kaitsmist.

Viacon võitis meistritiitli juba mitu vooru enne hooaja lõppu, kuna tänavu võisteldi süsteemiga, et meistriks tuli põhiturniiri võitja ning play-off´e ei mängitud.

„Meile uus turniirisüsteem sobis, vormistasime tiitli päris varakult,“ ütles mängiv treener Indrek Lillsoo.

Vigastuse tõttu treeneri kohustusi kandev Madis Tammaru pooldab liiga uut süsteemi: „Iga mäng on oluline ja määrab lõpus meeskonna paiknemise. Küll aga võiks hooaja pikkuse üle veidi nuriseda – oleks hea, kui mängud toimuksid tihedamalt ja hooaeg seega kuu võrra lühem.“

Tänavu mängis esiliigas 11 meeskonda, kokku tuli pidada 20 kohtumist, mis on mullusest paar mängu enam, kui toimusid ka kohamängud.

Madis Tammaru arvab, et esiliiga tase on ühtlasem kui kunagi varem: „Selle hooaja kohta võin öelda, et võit tuli ootamatult lihtsalt, arvestades teiste meeskondade koosseise ja väljaütlemisi. Kui võrrelda eelmist ja äsja lõppenud hooaega, siis hindan varasemat raskemaks, kuna seal säilis pinge viimase mänguni.“

Indrek Lillsoo oleks enam oodanud aktiivsust noorte poolelt: „Võibolla on neil vaja oma võistkonda, et rohkem pinget enda peale võtta.“

„Fakt on see, et Viacon/Kehra meeskond on kasvanud liiga suureks, see tähendab, et kõik mängijad ei saa piisavalt mänguaega, tulenevalt sellest on meeskonna mäng ja sisekliima kannatanud,“ tõdes Madis Tammaru lõppevale hooajale tagasi vaadates.

Tema sõnul tuleks meeskonna siseselt otsustada, kas on mõistlik samamoodi jätkata, kuna osad mängijad on püstitanud eesmärgi võita, teised aga võtta asja rahulikult ja hobina.

„Tahan esile tuua väravavaht Hannes Hapsalo, kes tänu heale sõbrale Rene Kaalole on pidanud üksi esiväravahi staatust hoidma,“ kiitis Madis Tammaru puurivahti ning viitas hooaja keskel teise põhipuurivahiga juhtunud vigastusele.

Treeneri arvates on kindlasti arenenud nende kodumängude vaatajaskond, kes tulevad ja elavad omadele kaasa: „Aitäh poolehoidjad ja toetajad, ilma teie panuseta poleks meil kellele mängida ja mille eest mängida!“

Eelmine artikkelKasispea külast leiti lõhkeaineid
Järgmine artikkelUued elektri- ja diiselrongid hakkavad sõitma juulist