Vastuseks Jaanus Jalakale

1615

Urmas Kirtsi,
Kuusalu vallavanem

Jaanus Jalakas on juhtinud kohalikku kogudust üle 18 aasta. Kahju, et kokkuvõtteks ta leiab, et Kuusalu on jumalast hüljatud.
Mina nii ei arva – Kuusalu on hästi toimetulev, stabiilse ja aktiivse elanikkonnaga vald, mida juhib asjalik volikogu. Selge, et kõik otsused ei saa olla kõigile vastuvõetavad. Seega ka kirikuõpetaja mure, kas valla rahapaigutamine valla omandis olevasse kinnisvarasse on ikka õige samm, on mõistetav. Vallavalitsus tegutseb volikogult saadud suuniste järgi. Kiiu mõisa remonti on arutanud ja otsustanud nii volikogu 2009-2013 kui praegune koosseis. Tegevus on kirjeldatud nii valla arengukavas kui eel­arvestrateegias. Kiiu mõis on üle 200 aasta vanune ajalooline hoone, mille korrastamine on kogukonnale auasi.
Mõistmatud on Jaanus Jalaka muud väited: vallamaja parim võimalik asukoht Loksa linnas, Kuusalu volikogu halvustamine ja inimeste sildistamine.
Mõistan kirikuõpetaja kibestumist, kuid loodan, et lahenduse leiavad nii õpetaja isiklikud kui kogudusega seotud mured. Selleks soovin õpetajale selget pilku ja tasakaalukust. Vaid kindlalt kahel jalal seistes saab muredele leida lahenduse. Mis aga puutub jumalasse, siis elab ta inimestes, kes on oma südamed talle avanud. See aga ei sõltu kirikuõpetaja tahtest.

Eelmine artikkelKasispea külal valmis 430. aastapäeva peoks raamat
Järgmine artikkelOÜ Radix Hooldus loobus Anija valla korraldatud jäätmeveoks loa taotlemisest