Valimised Facebookis

1169

Kohalike volikogude valimised on mitmes omavalitsuses jõudnud internetikasutajate jaoks juba tõsiste väitlusteni – nii ka Kuusalu vallas, kus sotsiaalmeedia grupp Arenev Kuusalu Vald on kujunenud kandideerivate valimisliitude ja erakonnanimekirjade ning ka valijate infojagamise kohaks.

Lisaks sellele on Kuusalu vallas omaette Facebooki-lehed ja kodulehed ka valimisliitudel ja nimekirjadel. Tehakse enda reklaamimiseks videoid, jagatakse üleskutseid, kritiseeritakse ja selgitatakse.

Anija ja Raasiku valla kohalikus sotsiaalmeedias on valimiste temaatikat seni vähem, kuigi mitmel nimekirjal on omaette kodulehed ja infot postitatakse ka Facebookis.

Kuna osad meie lugejad ei ole arvutiinimesed ega saa olla kursis internetis jagatava infoga ning ka täiendavaks mõtteaineks Facebooki-kasutajatele pakume omalt poolt võimalust tutvuda kandideerijate mõtetega valimisküsitluse rubriigis.

Ka on toimetusel kavas teha edaspidistes lehenumbrites  ülevaade sellest, mida olulisemat on sotsiaalmeedias seoses valimistega räägitud-näidatud. Erinevalt ajakirjandusest on sotsiaalmeedia vabama sõnakasutusega ja faktid sageli põhjalikumalt kontrollimata. Soovime valijaile kriitilist meelt.

Lisaks saab lähinädalatel minna kandideerijaid vahetult kuulama ja neile küsimusi esitama. Tuleval nädalal on Kolgakülas Kuusalu valla valimidebatt. Sõnumitoojale on teada antud, et valimisväitlusi kavatsetakse korraldada ka Anija ja Raasiku vallas, millal täpselt, selgub edaspidi.

Eelmine artikkelSõnumitoojas 20. septembril
Järgmine artikkelVoli­ko­gu rei­si­ki­ri