Valedega valimisi ei võida

760


IMRE SOOÄÄR, Reformierakond

Viimasel ajal on Keskerakond mitmetes maakonnalehtedes avaldanud arvamusartikleid, mis püüavad valede või oskusliku hämamisega pensionäre paanikasse ajada.

Paljud neist, ka auväärt kolleeg Jaak Aabi omad räägivad sellest, just nagu oleks tänane valitsus pensione vähendanud või seda teha plaaninud. On äärmiselt kahetsusväärne, et Keskerakond on valimiste lähenedes taaskord asunud ühiskonna nõrgemaid gruppe hirmutama.

Sellist vastutustundetut käitumist ei õigusta miski, ka mitte opositsioonis olek ning see tuleneb ilmselt Keskerakonna olulisest toetuse langusest eakate hulgas, mis muudab neid valimiste eel närviliseks. Samuti on Keskerakonnale pinnuks silmas asjaolu, et valitsus on välja võideldud Eestile euro, sealjuures pensione vähendamata ning vanemahüvitise süsteemi lõhkumata. Selle asemel on kärbitud riigiaparaadi kulusid.

Olgu veelkord selgelt välja öeldud, et Reformierakond ei ole kunagi nõudnud pensionide vähendamist ega kavatse teha seda ka tulevikus. See on otsene vale. Valitsus ei kärpinud pensione ka kriisi kõige raskematel hetkedel, kui kogu riigis tehti suuri kärpeid nii erasektoris, kui avalikus sektoris.

Kui tõele näkku vaadata, siis on Reformierakonna juhitud valitsus viimase viie aasta jooksul pensione kahekordistanud. 2005. aastal oli Eesti keskmine vanaduspension 2302 krooni. Alates 2009. aasta aprillist on see suurenenud 4723 kroonini. Seega on pension kasvanud nende aastatega üle kahe korra ja seda vaatamata rasketele aegadele. Reformierakond soovib ka edaspidi pensione tõsta. Mida kiiremini tuleb masust välja majandus, seda kiiremini kasvavad ka pensionid. Just selleks seatigi sisse pensionite indekseerimine.

Mäletame kõik, kuidas Keskerakonna juht kuulutas enne eelmisi valimisi küll Eesti krooni, küll pensionite kukkumist. Ometi osutusid need ettekuulutused paljaks mulliks. Täpselt sama püütakse praegu teha põllumeestega “maarahva kongressi” nime all valimisüritust organiseerides. Oleks aeg rahva hirmutamisele ja paanika tekitamisele lõpp teha.

Tänase normaalselt toimiva riigijuhtimise kõrval paistab Keskerakonna juhitud pealinn ja selle rahaline seis eriti nukker välja. Ja mitte ainult ei paista, vaid juba Põhjamaade-Kreekaks tituleeritud Tallinn on sisuliselt pankroti äärel. Tuleks väga hoolikalt vaadata, kas aasta lõpuks ikka kõik arved ja toetused välja makstud saavad. Peame lootma, et kuidagi saadakse hakkama. Katrin Saks on juba avatumale linnajuhtimisele tee lahti teinud ja seda tuleb ainult tervitada.

Riigikogu valimiste lähenemine toob kaasa vajaduse aruteludeks, kuidas muuta Eesti elu paremaks. Erakondadel on  selleks erinevad ideed ja erinevad põhimõtted ning nende selgitamine avalikkuses on kindlasti teretulnud, kuid ühiskonna vähemkindlustatud gruppide alusetu hirmutamine ja neile valetamine, nagu Keskerakond seda teinud on ja seda  jätkuvalt teeb, on ebaeetiline ja vastutustundetu.

Hea kolleeg, head mõtted ja koostöö on alati teretulnud, ka asjalikud ettepanekud opositsioonilt, aga valedega valimisi ei võida!

Eelmine artikkelVargus Soodla külas
Järgmine artikkelKehra veeprojektiga korrastatakse trasse ka Anija valla külades