Eesti Vabariigil 95. aastapäevale pühendatud pidulikud kontsert-aktused olid 24. veebruaril Raasikul, Arukülas, Kuusalus ja Leesil, 23. veebruaril Loksal ning 22. veebruaril Kehras.
Anija vallas toimus Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud kontsert ja vallajuhtide vastuvõtt ka tänavu Kehra gümnaasiumi peahoones.
Loksa linnas peeti Eesti riigi aastapäevapidu Loksa gümnaasiumi aulas.
Raasiku vallas oodati vallarahvast aastapäeva kontsert-aktustele Aruküla ja Raasiku rahvamajja.
Ka Kuusalu vallas tähistati aastapäeva kahes kohas – Kuusalu ja Leesi rahvamajas. Kontserdi kava oli sama. Esinesid Kuusalu Kunstide Kooli sümfooniaorkester Ott Kase dirigeerimisel ning Kuusalu keskkooli näitetrupp Kõik Kordub Saima Kallionsivu juhendamisel. Näitetrupp esitas sügisel Betti Alveri luulekonkursil „Tähetund“ laureaaditiitliga pärjatud lavastuse „Ei ole üles võetud veel me viimne viis“.
Aukodanik URMAS LAANEM on Kehra Käsipalli suurtoetaja
Kehra koolis toimunud peol võtsid sõna Anija vallavolikogu esimees Jaan Oruaas ja vallavanem Tiit Tammaru.
Tiit Tammaru ja abivallavanem Marge Raja andsid Anija valla aukodaniku tunnistuse üle Urmas Laanemile Kehra ja Anija valla sporditegevuse pikaajalise arendamise ning toetamise eest. Ta sai aukodaniku märgi, tunnistuse ja ühekordse 550eurose rahalise tunnustuse.
Õhtujuht Reemet Ruuben kutsus vastse aukodaniku lavale sõnadega: „Urmas Laanem on ligi 20 aastat panustanud Anija valla spordiellu, eelkõige Spordiklubisse Kehra Käsipall ja Jäähokiklubisse Kehra Snaipers.“
Anija valla teenetemärk jäi üle andmata Kehra paberivabriku Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi omanikule Sonny Aswanile, keda polnud Kehra gümnaasiumis kohal. Marge Raja sõnul toimetatakse teenetemärk ja tänuavaldused kindlasti Sonny Aswanini siis, kui ta on Eestis.
Anija vallavalitsuse tänukirja said Elma Matsalu vabatahtliku tegevuse eest Kehra Sotsiaalkeskuse eakate ja puuetega inimeste käsitööringi juhendajana, Kehra gümnaasiumi muusikaõpetajale ning kooli kooride pikaaegne dirigent Epp Soo koorilaulu traditsioonide kauaaegse edendamise eest Anija vallas ja MTÜ Koostöökoda tegevjuht Lydia Kruusmannile tööruumide renoveerimise algatamise ning õppe- ja nõustamiskeskuse eduka töölepaneku eest.
Pärast aktust vaadati filmi „Minu kodukandi lugu“, mille tegid Kristiina Oja, Tuuliki Rohtla, Annely Pakkane ja Ivar Neio.
Türnpuu meeskoor laulis armastuslaule Ene Kangroni juhendamisel, pannes rahva kaasa laulma. Tantsuks mängis Ilme ja Kalev Laagriküll.
Aukodanik VAINO NAPP on mitme külaraamatu autor
Vabariigi sünnipäeva puhul Raasiku rahvamajas toimunud pidulikul vastuvõtul andis volikogu esimees Kaido Kirsip valla aukodaniku tiitli üle Pikaverest pärit ajalooväärtustajale Vaino Napile. Koos aukodaniku tunnistusega sai ta valla teenetemärgi ning viie miinimumpalga suuruse rahasumma.
Vaino Napi esitasid aukodaniku kandidaadiks 16 eraisikut ja organisatsiooni.
Vallavolikogu esimees Kaido Kirsip kõneles, et tänavune aasta oli üks väheseid, kus külarahvas kinnitas nagu ühest suust, et tiitel läks õigesse kohta: „Tegu on tõesti kodanikuga, kes väärib oma elutöö eest meie vallas tunnustust.“
Värske aukodanik sõnas, et on auväärsest tiitlist meelitatud: „Kiidusõnu tuleb igalt poolt ja neile opositsiooni ei ole. Edev mees, nagu olen, meeldib mulle neid kuulda.“
Oma tänukõne lõpetas ta sõnadega: „Olen õnnelik, et olen siin sündinud, kasvanud ja elanud, ning teieta ei oleks ka mind.“
Pikavere kooli direktor Maiu Plumer koos õpetaja Külli Oviriga kinkisid tähtsa tiitli puhul Vaino Napile regilaulu, kus räägitakse ta lapsepõlvest, elutööst ja armastusest ajaloo vastu. Nad esitasid selle aukodanikule, pannes kõik külalised kaasa laulma.
Kuulati Aruküla Noortekoori kontserti ning video vahendusel vabariigi presidendi kõnet.
Vaino Napp on koduloo uurija, töötanud 17 aastat õpetajana, kirjutanud mitu raamatut kodukandi küladest. Tema sulest on ilmunud „Salu küla lugu“, „Pikavere kooli lugu“, „Eluringid ümber nurme“, ning viimasena „Pikavere Suursoo asundus“.
Vaino Nappi kutsutakse Pikavere kooli vaimuks, kuna õpetas pikka aega koolis ning käib seal külas siiani.
Oma kõnes tänas ta Raasikut, kust on olnud tema elu parimad hetked: „Kui olin poisike, oli Raasiku just see koht, kus mul oli hea olla. Siit on ka lapsepõlve eredaimad mälestused.“
Aruküla rahvamajas korraldas kultuuriselts pühapäeval vabariigi aastapäevale pühendatud kontserdi „Meie“. Laulude vahepeal lugesid õhtujuhid Henri Reeder ja Liisa Tamm vahetekste, mis olid ehitatud üles mõttele, et meie olemegi Eesti Vabariik.