Ühendatud koorid esitavad Kuusalus ja Kolgas jõulumissa

989

Laupäeval, 5. detsembril kõlavad CHARPENTIER` „Te Deum” ja jõulumissa Kuusalu kirikus, pühapäeval, 27. detsembril Kolga mõisas.

Dirigent Taavi Esko eestvedamisel on Kolga-Kuusalu kammerkoor, Kuusalu keskkooli noortekoor ja muusikakooli barokkansambel selgeks õppinud Prantsusmaa 17. sajandi parima helilooja Marc-Antoine Charpentier` teostest tunniajase kontserdi. Esitatakse vaimulik rõõmuhümn „Te Deum”, mis eesti keeles tähendab kiitus jumalale, ning jõulumissa „Messe de Minuit”.

Solistid on Kuusalu keskkooli vilistlased, Georg Otsa muusikakoolis klassikalist laulmist õppivad Maarja Aalmann, Kaisa Rüütsalu ja koorijuhtimise eriala tudeng Ott Kask.  Esimest sopranit laulab Kuusalu muusikakooli direktor Kadi Katariina Sarapik. Tenor on Keio Soomelt, kes õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogikat.

Barokkansamblis musitseerivad juhendaja Anne Jalakas ning Anna Lvova, Ingel Jalakas, Tiiu Kulm, Kristin Parve, Samuel Jalakas ja Enno Lepnurm.

Taavi Esko rääkis, et algatus tuli dirigent Risto Joostilt, kes kutsus Eesti Koolinoorte Segakoori (EKNS) ja Kuusalu noortekoori osalema koos Tallinna muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ja kammerkooriga Charpentier` „Te Deumi” ja jõulumissa esitamisele, kontserdid on 12. detsembril muusikakooli aulas ja 13. detsembril Tallinna Metodisti kirikus.

Kuna Taavi Esko alustas EKNSi ja Kuusalu noortekoori lauljatega teoste õppimist, tekkis tal idee õpetada need selgeks ka Kuusalu-Kolga kammerkoorile ning esineda jõulukontserdiga oma kodukandis.

Taavi Esko: „Tänu Kuusalu kooli 2008. aasta suurepärasele lennule oli meil võimalik kutsuda solistideks kohalikud lauljad, kes õpivad Georg Otsa muusikakoolis. Meiega liitus Kuusalu muusikakooli direktor, keda olin kuulnud laulmas. Tenor Keio Soon on meie noortele lauljatele tuttav EKNSi kaudu. Anne Jalakas pani kokku barokkansambli. Seega oleme ühendanud kohalikud jõud ja kõvasti trenni teinud.”

Dirigent kutsub rahvast kirikusse ja mõisa kuulama: „See on niivõrd kaunis muusika, tulge ja nautige!”
Kuusalu vallavalitsus eraldas kahe jõulukontserdi jaoks 2500 krooni – esinejate transpordikulude tasumiseks. 

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid