Tule ja hakka e-riigi kodanikuks!

760

Suurtest keskustest eemal elavad inimesed teavad, millist aja- ja energiakulu toob kaasa ametlikeks asjaajamisteks erinevatesse asutustesse sõitmine ja järjekordades ootamine. Tänapäeval on suur osa asjaajamisest nii riigi, omavalitsusasutuste kui ka eraettevõtetega võimalik korda ajada interneti teel ja kodunt lahkumata.

Selleks tuleb osata kasutada arvutit, internetti, ID-kaarti või Mobiil-IDd, riigi ning eraettevõtete e-teenuseid, anda digitaalallkirja. Kõlab keeruliselt? Tegelikult ei ole see sugugi nii keeruline, kui tunduda võib. Selliseid oskusi on kõigil võimalik omandada Ole Kaasas! projekti raames tasuta pakutavatel arvuti ja interneti koolitustel Kehra gümnaasiumis.

Ole Kaasas! koolitustele on oodatud inimesed igas vanuses ja kuitahes suure varasema arvutikasutamise kogemusega. Neile, kellel kogemust väga vähe, õpetatakse esialgu arvutiga ümberkäimist, internetis informatsiooni otsimist ja e-kirjade saatmist.

Koolituste põhirõhk on aga ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamaõppimisel. Õpetatakse, kuidas erinevate asutuste ja ettevõtetega interneti teel suhelda ja nende e-teenindusi kasutada. Koolitusele tuleb kaasa võtta oma ID-kaart ning selle koodid PIN1 ja PIN2, et õpingu käigus ise ID-kaardi elektroonilist kasutamist proovida ning digitaal­allkiri anda.

Ole Kaasas! arvuti ja interneti koolitused on ühepäevased ja kestavad neli tundi. Kuna koolitusi kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalfondist, siis on koolitused kõikidele osalejatele tasuta.

E-riigi hüvedest saime aimu viimaste valimiste ajal, kui e-hääletamisel osales läbi aegade rekordarv inimesi. Tegelikult on e-teenuseid palju rohkem ja neid lisandub pidevalt, sest järgemööda paraneb ka avalike asutuste ja eraettevõtete digitaalse asjaajamise võimekus.

ID-kaardi ja Mobiil-ID abil saab esitada taotlusi pere-, sünni- ja sünnipäevatoetuse ning vanemahüvitise saamiseks, edastada elukohateate, kontrollida oma kindlustatust Haigekassas. E-teenuseid kasutades saab kontrollida ja kinnitada tuludeklaratsiooni, esitada metsateatisi, registreeruda riigieksamitele, kontrollida oma FIE staatust, jälgida oma pensionikontot ja teha palju muud vajalikku ning kasulikku.

Ole Kaasas! koolitused toimuvad nüüd ka Kehras

Tule ja õpi otsima internetist infot, tutvu ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutusvõimalustega, anna oma esimene digiallkiri ning avasta, kuidas e-teenused võivad Sinu elu lihtsustada.

Et edaspidi kõiki seda kasutada, tasub esimesel võimalusel läbida tasuta Ole Kaasas! koolitus. Koolitused toimuvad Kehra gümnaasiumi arvutiklassis jaanuarist märtsini 2010. a.

Koolitusest osavõtmiseks on vaja ennast eelnevalt sellele kirja panna, helistades telefonil 618 0180, külastades kodulehte www.olekaasas.ee või võttes ühendust kohaliku koolitaja Riina Laaneveeriga telefonil 524 2185.

Ole Kaasas! koolitusel osalenud saavad osta arvuti ning liituda internetiühendusega soodushindadega, koolitusel digitaalallkirja andnud osalevad jaanuari alguses toimuval Samsungi sülearvuti loosimisel.

Projekti algatajad Vaata Maailma Sihtasutus ning Eesti Telekom on loonud suurepärase võimaluse kõigil Eesti elanikel e-riigi kodanikuks saada. Kasutagem seda võimalust siis aktiivselt!

Eelmine artikkelTöötuid seisuga 31. detsember 2009
Järgmine artikkelLoksa laevatehase kõik 525 töötajat said koondamisteated