TRISTEN MARDO maailma viies juunioride motokrossis

212
Vantaa krossirada on aukus ja sooneline. TRISTEN MARDOLE selline rada sobib, ta käib treenimas rasketel radadel üle kogu Eesti. Foto Igormx

Aruküla noormees Tristen Mardo osales 27.-28. augustini Eesti koondisega juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel Soomes Vantaa Vauhtikeskus krossirajal (FIM Junior Motocross World Chapionship/Cup 2022).

Eestit esindasid 85 klassis lisaks Tristen Mardole veel neli poissi: Travis Leok, Jan-Marten Paju, Kaspar Uibo ja Enriko Peilman. Kõige edukam Eesti sportlastest oli Tristen Mardo, kes saavutas 85cc klassis viienda koha. Ta nomineeriti 85cc klassi A koondisesse Eestit esindama pärast Euroopa meistrivõistluste finaalsõitu Tšehhis, kus saavutas 16. koha.

Tristen Mardo ema Eliina Karma rääkis, et võistlus oli väga põnev: „Esimese päeva kvalifikatsioonis sõitis Tristen grupis välja 11. aja ja stardikohta sai valida 22. kohalt. Esimese sõidu start ei õnnestunud just kõige paremini. Esimestel ringidel surus ta kõvasti ja tuli koht koha haaval ettepoole. Sõidu keskel hoidis 5. kohta, kuid paar ringi enne lõppu langes 6. kohale. Teine sõit algas samuti halva stardiga. Hakkas tagant poolt uuesti ette trügima, kuid ei saanud ühest konkurendist kiiresti mööda. Vahetult pärast 8. kohale tõusmist tegi väikese vea ja kukkus, sõitu jätkas 12. positsioonilt. Viimasel kahel ringil tegi kaks möödasõitu ja finišeeris 10. kohal. Punktide kokkuvõttes 5. koht. Imeline saavutus 85 masinaklassi lõpuks.“

Tristen Mardo jäi hoolimata väikesest eksimusest tulemusega rahule: „Kukkumine jäi natuke kripeldama ja start oleks võinud ka parem olla, aga muidu olen väga rahul. Eesmärgid said täidetud kahekordselt. Rada oli väga raske, nõudis füüsiliselt väga palju.“

Eliina Karma sõnul üllatas poeg ka iseennast: „Olen oma poja üle väga uhke. Tema tahe ja sihikindlus panevad ka mind pingutama, et leida kõik vahendid ja toetajad, et teda toetada jõudmaks maailma tippu,“ ütles ta.

Maailmameistrivõistlustel olid esindatud 28 riiki ja igas masinaklassis pääses edasi vaid 40 sõitjat. 85cc masinaklassi oli kohale tulnud 66 kiiremat poissi üle maailma.

Krossisõiduga alustas noormees 2016. aastal, kui oli 8aastane. 2023 hooaja teeb ta kaasa juba 125cc klassis, treeningud jätkuvad Hans Priideli käe all ja loodetavasti õnnestub jaanuaris 2023 alustada treeninguid Hispaanias või Itaalias.

Eelmine artikkelIda-Har­jus läks esi­mes­se klas­si 226 last
Järgmine artikkelPõh­ja-Ees­ti triip­hoo­ne­tes ja ae­da­des käis kok­ku li­gi kolm tu­hat hu­vi­list