Teeme Ära tuleb taas

312

Üle-eestilist talgupäeva Teeme Ära on korraldatud mai esimesel nädalavahetusel 2008. aastast, tänavu tuleb 12. korda. Käes on järjekordne talgunädal, põhiline talgupäev on laupäev, 4. mai. Seekord on talgupäevad ühendatud laulu- ja tantsupeo juubeliaasta ettevõtmistega, ka Ida-Harjus korrastatakse kohti, kuhu jõutakse juuli esimestel päevadel laulupeotulega.

Teeme Ära mullune algatus oli kaunistada kohalikke bussiootapaviljone, postkaste, pinke kihelkonnavärvidega. Käesoleval aastal kutsutakse üles meisterdama oma kogukonnale õueraamatukogu, Teeme Ära kodulehelt internetist leiab ühe võimaliku variandi joonised ning näiteid mujalt maailmast.

Teeme Ära kodulehele oli teisipäeva hommiku seisuga registreeritud Eestis kokku 1916 talgukohta. Anija vallast on kirjas 9 talgukohta, enamasti koristustööd, aga ka ühiskondlikult kasutatavate toidunõude kogumine Kehra Aida jaoks. Kuusalu vallast on registreeritud talgupaiku 27, plaanis on samuti valdavalt koristustööd, Kotka külas on postkastitalgud. Raasiku vallast on nimekirjas 18 talgukohta, Loksa linnast 1 – ülelinnaline koristuspäev.

Eelmine artikkelKuu­sa­lu Kuns­ti­de Koo­li õp­pe­ta­sud
Järgmine artikkelLii­va­hun­ni­kud Kuu­sa­lu Met­sa tä­na­va sis­se­sõi­tu­del