Tarbijakaitseameti pühade-eelne meeldetuletus

949

Ees ootav pühadeaeg suurendab inimeste kulutusi, mida osa püüab katta laenurahaga. Hoogustub krediitkaartide kasutamine, järelmaksu võtmine ning samuti elavneb kiirlaenuturg. Tarbijakaitseamet annab seetõttu inimestele nõu, millele krediidilepingute sõlmimise puhul tähelepanu pöörata.

1. Mõtle põhjalikult läbi, kas ost, mille jaoks laenuraha vajad, on ikka hädavajalik ja kas krediitkaardi kasutamine, järelmaksu või laenu võtmine on ostu finantseerimiseks kõige mõistlikum. Ehk kannatab ostuga oodata nii kaua, kuni oled vajaliku summa oma sissetulekutest kõrvale pannud.

2. Kui oled otsustanud laenuraha kasutamise kasuks, võiksid kaaluda erinevate krediidiandjate pakkumisi (võta enne otsuse tegemist pakkumine 2-3 erinevalt firmalt).

3. Tingimuste võrdlemiseks küsi koos pakkumisega tarbija­krediidi teabelehte, kus on lühidalt kirjas Sinu jaoks olulisemad lepingutingimused. 

4. Teabelehel peab kirjas olema: laenusumma suurus; aastane intressimäär; krediidi kulukuse määr; kuumakse suurus; viivised; kõikvõimalikud muud võlgnevusega lisanduvad tasud; lepingust taganemise võimalused.

5. Kui soovid, peab krediidi­andja lisaks teabelehele Sulle andma ka lepinguprojekti koopia, et sellega põhjalikult enne allkirjastamist tutvuda.

6. Pärast lepingu sõlmimist on Sul taganemiseks aega 14 päeva.

7. Kui taganed lepingust 14 päeva jooksul, ei pea Sa kredii­di­andjale esitama põhjendusi, kuid oled siiski kohustatud tasuma intressi perioodi eest, mil Sa krediiti kasutasid.

8. Kui soovid raha lepingus ettenähtud ajast varem tagasi maksta, pead arvestama leppe­trahvi maksmisega.

Rohkem infot saab veebilehelt laenatargalt.ee ja tarbijakaitseameti kodulehelt tarbijakaitseamet.ee/raha. Samuti võid helistada tarbijakaitseameti nõustamistelefonile 1330 või 620 1707.

Eelmine artikkelKaberla külas rünnati meest
Järgmine artikkelPiduroad Kolga-Aabla koduse tippkoka MERRIT KIHO moodi