Liikluspäev Vihasoo algkoolis

1269

Neljapäeva, 2. juuni hommikul kogunesid Vihasoo algkooli õpilased, et koos politseinikega veeta mõned tunnid. Kuusalu valla piirkonnapolitseinik Kaisa Kajo tutvustas uut liiklusseadust ning rääkisime veel jalakäija ja sõitja turvalisusest.

Märkisime maha ka vigursõiduraja, mille läbisid esimesena need, kes valmistusid jalgratta juhiloa eksamiks. Kaheksa õpilast andsid edukalt  teooria eksami ja näitasid meisterlikku sõiduoskust jalgrattaga. Veel sõideti tõuke- ja jalgrattaga vigurrada. Vastata tuli 15 küsimusele, mis olid uue liiklusseaduse kohta peetud loengu põhjal.

Nii kaua, kui piirkonnapolitseinik kontrollis vastuseid, moodustati õpilastest viis võistkonda, kes kõik said viis sõna ning pidid neid sõnu kasutades kirjutama väikese jutu. Kui jutud olid valmis, esitas üks  igast grupist selle ka kaaslastele. Vihasoo laste jutud olid väga toredad ja ka õpetlikud.

Rääkisime veel alaealiste komisjonist ja laste õigusvastastest tegudest. Lõpetuseks jagasime meeneid erinevate alade parimatele ning kommi jätkus kõigile.

Alates 10. eluaastast on võimalik sooritada jalgratturi juhiloa eksamit. Kui sõidueksam ei tekita raskusi, siis teooria küsimustele vastamine nõuab liikluseeskirja õppimist. Juba neljandat kevadet on koostöös politsei ja Kehra gümnaasiumi, Aegviidu kooli, Kolga keskkooli, Loksa gümnaasiumi, Vihasoo lasteaia-algkooliga võimalus õpilastel teha eksam jalgratturi juhiloa saamiseks kohapeal. Liiklustestide edukaks sooritamiseks abistasid lapsi õpetajad ja ka lapsevanemad. Suurimad tänud nende koolide õpetajatele ning lapsevanematele.

Järgmisel õppeaastal algavad jälle liiklustunnid Alavere põhikoolis ning kõik soovijad saavad sooritada eksami.

Iseseisvalt tohib sõiduteel jalgratast juhtida alates 10aastaselt ning 10-15aastasel jalgratturil peab selleks olema jalgratturi juhiluba. 1. juulist jõustuv liiklusseadus nõuab kuni 16aastasel jalgratturil kiivri kandmist, seega jääb lapsevanemal veel mõni nädal aega, et soetada oma väiksele jalgratturile kiiver.
Kaunist suve ja ohutut liiklemist.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda