Korrasta kütteseadmed enne külma tulekut

1288

Päästjad tuletavad meelde, et enne kütteperioodi algust on viimane aeg kütteseadmed üle vaadata ja puhastada.

Päästjate jaoks ei ole sügisel ja talvel haruldased tahmapõlengutest, katkistest kütteseadmetest või kütteseadme valesti kasutamisest põhjustatud tulekahjud. 2010. aastal oli selliseid tulekahjusid Tallinnas ja Harjumaal 58, neis hukkus üks ja sai vigastada kuus inimest. Lisaks süttis korstnas tahm 55 korral – need põlengud küll majatulekahjuks edasi ei arenenud, kuid kütteseadet kahjustasid kindlasti.

Kõik sellised tulekahjud on võimalik ära hoida, kui korstnaid ja küttekehi regulaarselt puhastada ja hooldada.

Vaata küttesüsteem kriitilise pilguga üle – ega kusagilt suitsu sisse ei aja; ega lõõris, pliidis, soojamüüris, ahjus või korstnas pole pragusid; ega korsten pole pigitunud ja kas tahmaluugid on kindlalt kinni.

Kui kütad maja puiduga läbi aasta, puhasta kütteseadmeid kaks korda aastas, kui hooajaliselt sügisest kevadeni, siis üks kord enne kütteperioodi algust.  Gaasikütteseadmeid puhasta kord aastas.

Ahju küta kvaliteetse halupuuga. Kui viskad küttekoldesse halva kvaliteediga küttematerjale (okaspuu, pinnud jne), siis hoolda ka küttekeha tihedamini.

Eramu korstnat võib maja­omanik ise puhastada, kuid 2010. aasta 1. septembrist kehtiv tuleohutuse seadus sätestab, et igal viiendal aastal peab korstna puhastama ja kütteseadme ohutust kontrollima kutseline korstnapühkija, kes annab kütteseadme puhastamise ja kontrolli kohta akti.

Aktil on kirjas tehtud tööd ja korstnapühkija kutsetunnistuse number. Kutsetunnistuse kehtivust saab kontrollida aadressil http://kutsekoda.ee/et/kutseregister/kutsetunnistused

Korstnapühkijate kontakte küsi pääste infotelefonilt 1524, need leiab ka aadressilt www.korsten.ee

Lisainfo tel 628 2131, 3578, 510 6932 või sirje.piirsoo@rescue.ee

Eelmine artikkelRehatse külast leiti mürsk
Järgmine artikkelÜVK projektidega tehakse Loksa, Kehra, Kuusalu ja Kiiu eramajadele kanalisatsioon