TANEL PAABO võitis Botswanas karate turniiri

611
TANEL PAABO jaanuaris 2013, kui ta kuulutati aasta meessportla­seks Kuusalu vallas.

Kuusalu karateka Tallinna klubist Budo Tanel Paabo osales 9. märtsil Aafrikas Botswana pealinnas Gaborones rahvusvahelisel karateturniiril Gaps Open. Turniiril võistles üle 350 sportlase, põhiliselt Aafrika regioonist.

Tanel Paabo võistles juunioride vanuseklassis, tema kehakaalus oli 14 vastast. Poolfinaalis alistas ta lõuna-aafriklase Sad-Dre tulemusega 3:1.Finaalis oli ta kindlalt 8:0 parem Botswana esindajast Rafaelist.

Lisaks karikale ja medalile teenis Tanel Paabo 1500 pula (ligikaudu 150 eurot).

Kahekordne võit Estonia Openil
2. märtsil peeti Tallinnas Kalevi spordihallis rahvusvaheline karateturniir Estonian Open 2013. Kuusalu karateka Tanel Paabo tuli seal võitjaks U18 vanuse­klassi +76 kg kehakaalus. Avaringis alistas ta lätlase Artur Karnafeli 2:0, järgmises ringis võitis 4:0 Pavel Popovi Venemaalt. Poolfinaalis alistas 5:3 ukrainlase Mykhaylo Derpaki. Finaalkohtumine valgevenelase Aliaksandr Trafimovichiga lõppes 0:0 viigiga, kohtunike hääletamise tulemusena anti 5:0 võit Kuusalu noorele karatekale.

Tanel Paabo võistles ka meeskondlikus kadettide ja juunioride team kumites. Eesti koondis tuli turniiri võitjaks, alistati Ukraina, Moskva ja Sankt-Peterburgi võistkonnad. Tanel Paabo tõi Eesti meeskonnale kolm võidupunkti.