Tanel Paabo on Eesti raskekaalu meister karates

992

MARGUS SOOM

Laupäeval, 9. jaanuaril Tartus A.Le Coq spordihoones peetud Eesti  meistrivõistlustel  karates  olid    edukad    Kuusalu    karatekad.
Pärast Kuusalus põhikooli lõpetamist Audentese spordikooli õppima asunud Tanel Paabo, kes esindab karateklubi Budo, saavutas üle 84 kg kaaluvate meeste seas esikoha. Tiitlimatšis oli tema vastane Põhjamaade ja mitmekordne Eesti meister, tartlane Lauri Mengel. Kohe algul läks Tanel Paabo kiirete käte ennetuslöökidega juhtima. Vastane oli sunnitud initsiatiivi üles näitama ja eksima, tulevane meister kasutas seda targalt ära. Tanel Paabo saavutas ülekaaluka võidu 11: 3. Vaatamata valutavale küljele ja marraskil kulmule kinnitas meister pärast võistlust, et talle meeldib osaleda kõrgetasemelistel meeste raskekaaluvõistlustel. Eesti  esikaratekaks tõusnud Tanel Paabo tagas võiduga õiguse esindada Eestit algaval hooajal Euroopa ja maailmameistrivõistlustel.
Kõrget ja stabiilset taset näitasid õde-venda Kerli ja Rainek Kaljulaid klubist Nüke. Rainek Kaljulaid saavutas kuni 18aastaste noormeeste katas Eesti meistritiitli. Treeneri nõusolekul lubati tal erandkorras osaleda ka meeste klassis  ja seal saavutas ta 3. koha. Kerli Kaljulaid  saavutas kuni 14aastaste neidude katas ja kumites (kuni 43 kg) 3. koha.
Jalaoperatsioonist taastuv Kadri Ustav, kes treenib Kuusalu Karate Koolis oma isa Taavi Ustavi käe all, saavutas kuni 18aastaste neidude katas 2. koha. Ka Kadri Ustav võis osaleda veel naiste võistlusklassis ning tuli teiseks.
Kõigi edukalt võistelnud Kuusalu karatekade ühine joon on mitmekülgsus. Tanel Paabo harrastab peale karate veel MMAd ehk vabavõitlust ja kickpoksi, Kerli ja Rainek Kaljulaid võistlevad nii katas kui kumites ning Kadri Ustav on edukas veel  24 tunni orienteerumises ja ratsutamises.

Eelmine artikkelAnija valla infosekretär on SIIRI SÕSTAR
Järgmine artikkelOmavalitsusjuhtide kulutused ametisõitudele ja töökõnedele mobiiltelefoniga