TAAVI TŠERNJAVSKI täitis juunioride MMi normi

2698

24.-25. mail Valgas toimunud Balti noorte mitmevõistluse maavõistlusel võitis kuni 20aastaste juunioride seas 7452 punktiga esikoha  Loksa gümnaasiumi abiturient TAAVI TŠERNJAVSKI.

Eestlased said Balti mitmevõistluse maavõistlusel kolmikvõidu, 19aastane Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) edestas teiseks tulnud Hans-Christian Hausenbergi koguni 376 punktiga. Kuusalu valla noormees võitis kümnest alast viis: kuulitõuke (14,54 m), kõrgushüppe (1,95 m), 400 meetri jooksu (50,87 s), kettaheite (48,52 m) ja odaviske (57,16 m), oli teine kaugushüppes (6,92 m), sai 3. koha 100 meetri jooksus (11,30 s), teivashüppes (4,34 m) ja 1500 m jooksus (4.47 min) ning jäi esikolmikust välja ehk 4. kohale vaid 110 meetri tõkkejooksus (16,46 s). Saavutatud kogusumma 7452 on Taavi Tšernjavski uus isiklik rekord ning ühtlasi täitis ta sellega kindlalt juunioride maailmameistrivõistluste normatiivi (7090 punkti).

Taavi Tšernjavski sõnul oli tema põhiline eesmärk neil võistlustel täita MM norm ning see sai suure varuga tehtud. Ka tema isiklik rekord kümnevõistluses paranes rohkem kui 50 punkti võrra. Kuni 20aastaste juunioride maailmameistrivõistlused toimuvad juulikuus USAs Eugenis. Ameerikas pole Taavi Tšernjavski veel käinud, senine kaugeim võistlus on olnud Türgis.

„MMi peamine eesmärk on teha USAs uus isiklik rekord, eks siis ole näha, mis koha see annab. Raske on ennustada, kõik konkurendid pole oma esimest võistlust sel aastal veel teinud või pole selle kohta andmeid. Kuid kindlasti tulevad sinna kokku väga kõvad kümnevõistlejad, üks neist on saanud isegi üle 8000 punkti, mitu rohkem kui 7700 punkti,“ räägib ta.

Oma seniseks parimaks saavutuseks peab Kolgaküla mitmevõistleja 2011. aastal kuni 18aastaste noorte maailmameistrivõistlustel  saavutatud  6.  kohta.  Möödunud   aastal   juunioride   Euroopa  meistrivõistlustel  oli  ta  kaheksas.

Tänavu viimast aastat juunioride hulgas võistlev Taavi Tšernjavski treenib kodukandis, kaks-kolm korda nädalas käib Tallinnas tehnikat lihvimas Art Arvisto juures, kes on treener Erki Noole Kergejõustikukoolis. Erki Nool on olnud Taavi Tšernjavski suur eeskuju – ta oli viieaastane, kui Erki Nool tuli Sidneys olümpiavõitjaks. Sellest peale on noormees soovinud saada edukaks mitmevõistlejaks. Enda praeguseid ja Erki Noole tulemusi juunioride klassis ta võrrelnud ei ole: „See on pisut keeruline. Tema oli üsna lühike ning hakkas esile tõusma hiljem.“

Taavi Tšernjavski on 1,96 meetrit pikk ning peab oma tugevamateks külgedeks heitealasid: kettaheidet ja odaviset. Ka äsjasel Balti maavõistlusel tegi ta just neis konkurentidega sisse suurima vahe.

„Kõige rohkem varu on mul hüpetes. Tulemused pole küll kõige halvemad, kuid tean ise, et olen suuteline rohkemaks,“ ütleb ta.
Tänavu lõpetab Taavi Tšernjavski Loksa gümnaasiumi 12. klassi. Tippspordi tõttu pole koolitöö kannatanud, lõputunnistusele tulevad neljad-viied. Soov on kindlasti edasi õppida, kus, on seni lahtine: „Plaane on igasuguseid, kindlaid otsuseid pole ma veel teinud. Esialgu jään kindlasti Eestisse, välismaale veel ei lähe.“

Sport jääb tema elus kindlasti ka edaspidi põhiliseks, kuigi lubadust oma suure eeskuju sarnaselt olümpiavõitjaks tulla Kuusalu valla mitmevõistleja ei anna: „Võtan sammhaaval, eesmärk on iga aastaga järjest areneda, eks siis ole näha, kuhu välja jõuan.“

Eelmine artikkelKuusalu koolile TV 10 Olümpiastardi Harju finaali 2. koht
Järgmine artikkelArukülas avati endise vallavanema TOIVO VEENRE mälestuspink