Taas käivitusid kodanikukampaaniad

1558

Eelmisel laupäeval tegi kodanikukampaaniaga avalöögi Anija vallavalitsus. Kehrasse pandi kahe suurema toidukaupluse vahele platsile kollane telk, vallavalitsuse töötajad suhtlesid möödakäijatega ja uurisid, kas nad on ametlikult Anija valla kodanikud. Kutsuti üles end valda sisse kirjutama ja jagati flaiereid. Kampaaniasse on kaasatud mitmed vallakodanikud, kelle fotodega plakatid koos üleskutsetega pannakse käidavatesse kohtadesse. Uutele kodanikele jagatakse auhindu, peavõidud on reisid Stockholmi ja Helsingisse.
Ka Kuusalu vallavalitsus kutsub rahvast üles end vallaelanikuks registreerima. Taas saadetakse elamute omanikele kirjad. Välja on pandud auhinnad, peapreemia on puhkusereis Türki.
Raasiku vallas aga käesoleval aastal kampaania korras valla elanikeregistrisse tulekut ei agiteerita. Vallavanem selgitas, et sellised aktsioonid ei ole toonud vallakodanike arvu märgatavat kasvu. Esimese kampaaniaga tekkis arvuline hüpe, mis pööras negatiivseks, kui Tallinn kehtestas tasuta ühistranspordi.

 

Eelmine artikkelTANEL PAABO noorte MMil
Järgmine artikkelOÜ ÜLE 25. sünnipäeva külalised annetasid Kuusalu pastoraadi jaoks 5000 eurot