Suur tänu metsloomade abistajatele

744

Lõppenud on ükskord see raske talv, millist vanematel inimestel annab meenutada ja nooremad pole enne näinudki. See talv pani inimesed tõsiselt proovile. Seda enam olid hädas metsaloomad, kes pidid kogu selle pika talve rinnuli lumes sumpama ning oma suutäit ja magamiskohta otsima. Kui põder ja siga said veel kuidagi hakkama, siis metskitsede jaoks oli see aeg küll tõsiseks katsumuseks. Ei suuda ju selline õrn loomake paksu lume alt endale süüa välja kraapida ja magada ta lumes ka ei saa.

Olen 25 aastat jahimees, aga ei mäleta varasemat talve, kus oleks nii suurtes kogustes lisasööta metsa veetud. Silo, heina, porgandeid, kartuleid, vilja sai metsa tonnide viisi. Kitsedele sai pakutud isegi eksootilisi vilju nagu mandariinid, apelsinid. Palju sai traktoritega  sihte lahti lükatud, kus loomad võiksid jalgu puhata ja ka pikali visata.

Siinkohal täname kõigi kohalike jahiseltskondade nimel neid, kes ei pidanud paljuks ülekutsega kaasa tulla ja anda kas või piskut. Tänu neile suutsid paljud kitsed talve üle elada. Ja vaatamata sellele, et neid tõesti nälga, haigustesse suri ning röövkiskjate saagiks langes, näen ma täna metsas ringi liikudes kitsi igal pool.

Ausalt öeldes tuleb siis küll selline soe tunne hinge. Tänud veel kord!

Eelmine artikkelTehti kahjutuks laskemoon
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjust ligi 800 inimest