STEN VAHTRAS Kolgakülast mängib Eesti noorte võrkpallikoondises

2890

Kolga kooli 15aastane õpilane STEN VAHTRAS valiti septembris Eesti poiste kuni 16aastaste noormeeste võrkpallikoondisesse.

Eesti U16 võrkpallikoondise liige STEN VAHTRAS.
Eesti U16 võrkpallikoondise liige STEN VAHTRAS.

U16 koondise katsed olid septembri keskel Pärnus. Kohaletulnud 40 noormehe hulgast valiti koondisesse 12, nende seas ka Sten Vahtras. Esimesed koondisemängud on toimunud, novembris saavutati Balti Cup´il Riias 2. koht.
Sten Vahtras alustas võrkpalli­treeninguid Kolga kooli 3.-4. klassis.
„Ta oli siis ainuke poiss, treenis koos tüdrukutega. Tänu talle tehti paar aastat hiljem koolis ka poiste treeningrühm,“ ütles noormehe ema Jane Vahtras.
Ligi kaks aastat tagasi läks Sten Vahtras treenima Tallinnasse, võeti esimeste katsete põhjal Tallinna Selveri klubisse. Praegu mängib ta Selver Tallinna U18 ja U20 meeskonnas ning ka Eesti esiliigas olevas täiskasvanute meeskonnas. Igal päeval sõidab pärast koolitunde Kolgast Tallinnasse treenima, tagasi koju jõuab hilisõhtul. Nädalavahetustel on võistlused.
„Vahepeal mõtlesime, et tal oleks lihtsam Tallinnas koolis käia, kuid otsustasime, et õpib põhikooli lõpuni Kolga koolis. Talle endale võrkpall väga meeldib. Kui vahepeal olid vigastused, oli kodus paigalpüsimine Steni jaoks väga raske, ta tahab trennis käia ja palli mängida,“ rääkis Jane Vahtras.
Ta kiitis, et poeg on väga kohusetundlik ning tihedad treeningud ja võistlused ei ole seganud koolitööd – noormees õpib neljadele-viitele.
Möödunud suvel saavutas Sten Vahtras koos Siim Mellesega Eesti meistrivõistlustel rannavolles U16 vanusegrupis 2. koha, Eesti karika- ja meistrivõistlustel on ta võitnud kolm MVP ehk meistrivõistluste parima tiitlit.

Eelmine artikkelAvalik pöördumine Loksa linnavalitsuse poole
Järgmine artikkelSõnumitooja 17. detsembri lehes