Soome metallifirma kolib Kuusalust Kehrasse

5509

Kuusalus tegutsev OÜ Multimek Baltic ostis Kehras tootmishooned, kus varem valmistati tänavakive.

Kuna möödunud aasta novembris müüs AS Rudus kogu sillutuskivide äritegevuse ASile Talot, müüdi aasta lõpus ka Kehras asuv tootmishoone. Ettevõtte juhatuse liikmete kinnitusel läksid Kehra kivitehase töötajad üle ASi Talot.
Kehras asuva 7600ruutmeetrise tootmishoone ostis ära Soome metallifirma Multimek, kes kolib Kehrasse ligi kolm aastat tagasi Kuusalus rendipinnal asunud tootmise, kus valmistatakse osi kivipurustamismasinatele. Toodang läheb põhiliselt Soome. Kuusalu tehases on tööl 30 inimest, peamiselt kohalikud.
Multimeki tootmisjuht Risto Merileet ütles, et praeguses kohas, kus ettevõtte kasutada on 2500 ruutmeetrit, on jäänud kitsaks.
„Laienemisplaan on meil juba ammu. Oleme soovinud rentnikult osta ruume ja püüdnud osta Kuusalu vallast maad oma tehase ehitamiseks, kuid see pole õnnestu­nud,“ rääkis ta.
Kehra pole tema sõnul logistiliselt nii heas kohas kui Kuusalu, kuna Multimekis toodetakse palju tsingitavaid tooteid, mida tsingitakse lähedalasuvas Galv-Estis. Seevastu tootmispinda on Kehras isegi rohkem, kui esialgu vaja.
Kuusalust Kehrasse kolimist alustas Multimek jaanuaris, lõplikult peaks olema kolitud juuni lõpuks. Tootmine algab uues kohas osaliselt tuleval nädalal, kui esimene tööpink on seal üles seatud.
Seoses tootmismahtude kasvamisega on esimese aastaga kavas juurde luua paarkümmend uut töökohta. Kui keevitajad otsitakse kogemustega, siis tootmises kasutatavad masinad on sedavõrd spetsiifilised, et nendega töötamiseks tehakse väljaõpe kohapeal. Ka komplekteerijaid õpetatakse välja töö käigus. Tööle võetakse nii mehi kui naisi.
„Tehase lähedal elavad inimesed on väga teretulnud,“ sõnas Risto Merileet ning soovitas huvilistel saata neile firma kodulehe kaudu oma andmed.