Sõnumitooja tellimisest

1456

Nagu ka varem, on sel sügisel alanud Ida-Harju nädalalehe Sõnumitooja tellimine uueks aastaks. Oleme ajalehe omanike – Anija, Kuusalu ja Raasiku valla – esindajatena arutanud Sõnumitooja tellimis- ja müügihindadega seonduvat ning otsustanud, et peame vajalikuks muuta varem võetud seisukohta.
Kahjuks ei ole meil vastava andmebaasi puudumisel tehniliselt võimalik täita varem välja kuulutatud lubadust, et kord kuus konkreetses piirkonnas levitatava tasuta lehe arvelt pikendatakse tellimusi. Digiajastul keerukate programmide tõttu pole võimalik eristada, kui kaua peaks iga tellija puhul tema tellimust pikendama.
Kuna õiglast vahetegemist pole võimalik saavutada, otsustasime olukorra lahendada teisiti. Seoses tuleval aastal kasvavate kulutustega tõstame lehe üksikmüügi hinda 0,80 sendilt 0,90 sendile. Tellijatele jätame hinna samaks ning pikendame  soodushinnaga  tellimist  kuni  käes­oleva aasta lõpuni. Esialgu pidi kehtima aastatellimuse soodushind 29 eurot kuni 1. detsembrini.
Kohaliku originaalsisuga nädalalehe väljaandmine on kallis ettevõtmine, kuid tänu valdade toetusele oleme suutnud hoida ajalehe hinna lugejate võimalusi silmas pidades madala. Sealjuures on lehenumbri omahind müügi- ja tellimishinnast palju kõrgem. Vaid üheskoos, nii lugejate kui ka vallapoolse toetusega, oleme võimelised  jätkama nädalalehe väljaandmist, et Ida-Harju lehelugejad saaksid sõltumatut ja üksik­asjalikku infot oma kodukandis toimuvast.
Oktoobri lõpus sai Sõnumitooja 20aastaseks. Anija, Kuusalu ja Raasiku vald on 20 aasta jooksul pidanud vajalikuks informeerida vallakodanikke vaba ajakirjanduse vormis. Nädalalehe kaudu saab infot edastada kiiremini kui kord kuus väljaantavates vallalehtedes. Ajakirjanike abil on lehe sisu mitmekülgsem ning objektiivne.

Anija vallavanem Arvi Karotam,
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi,
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi  

Eelmine artikkelRaasiku talvine teehooldaja valitud
Järgmine artikkelKui kaugel on Raasiku valla ühisveevärgi ja kanalisatsiooni rajamine?