Siseministeerium kutsub üles esitama kodanikupäeva aumärgi kandidaate

1272

Siseministeerium kutsub üles esitama kandidaate kodanikupäeva aumärgile, millega tunnustatakse ühiskonnaellu märkimisväärse panuse andnud inimesi.
„Julgustan märkama ja esile tõstma neid inimesi, kes hoolivad, võtavad vastutust ja on näidanud end kodanikuna parimast küljest. Need on inimesed, kes tegutsevad igapäevaselt meie ümber, aga teevad rohkem kui vaid iseenda jaoks – nad panustavad ühiskonnaellu, edendades kodanikukasvatust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas,“ ütles siseminister Hanno Pevkur.
Kandidaate saavad siseministrile esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumis loodud komisjon, kellel on õigus välja anda 15 aumärki. Komisjoni kuuluvad riigiasutuste ja kodanikeühenduste esindajad. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 10. november.
Kodanikupäeva aumärgid annab 26. novembril toimuval pidulikul kodanikupäeva tunnustusüritusel üle siseminister Hanno Pevkur.
Kodanikupäev on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Sel päeval juhime tähelepanu kodanikutundele ning kodaniku õigustele ja kohustustele. Tänavuse kodanikupäeva motoks on „Liikumine tervendab maailma”, mis lähtub Eesti liikumisaastast ning teadmisest, et igat laadi liikumine hoiab terve nii keha kui vaimu.
Täiendav informatsioon kodanikupäeva ja kandidaatide esitamise kohta on kättesaadav siseministeeriumi veebilehel www.siseministeerium.ee/kodanikupaev.  Lisainfo: kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Anna Penne, anna.penne@siseministeerium.ee, tel 612 5030.

Eelmine artikkelAruküla rulaplatsile sponsorid
Järgmine artikkelRaasiku volikogu pikendas lumetõrje taotlemise tähtaega