Digilevi saatjad hakkavad tööle uuel sagedusel

4225

Ööl vastu 26. maid hakkavad ETV, ETV2, Kanal 2 ja TV3 edastavad digilevi telesaatjad tööle 28. kanalil, mistõttu tavaantenniga digitelevisiooni vaatavates kodudes tuleb 26. mail teha oma digiboksil või -teleril tehase algseadete taastamine ja uus kanaliotsing. Üleminek madalamale sageduskanalile on oluline osa digilevi vastuvõtutingimuste parandamisest.

26. mai varahommikul kella 2 ja 4 vahel viiakse digilevi 45. kanali saatjad üle madalama sagedusega  28. edastuskanalile. Sagedusemuudatus puudutab televaatajaid Harju-, Lääne-, Rapla-, Järva- ja Lääne-Virumaal.

Tallinna saatjas võetakse senise kanali E45 asemel kasutusele kanal E28 (kesksagedus 530 MHz).

Samuti hakkavad programme kanalil E28 edastama Eisma, Ellamaa, Haapsalu, Koljaku, Kristiina (Tallinna kesklinn), Lauli, Paldiski, Pehka ja Vihasoo abisaatjad.

Televaatajad, kes võtavad digilevi programme vastu isikliku või kollektiivse antenniga, peavad sagedusemuutuse järel tegema oma digiboksil või -teleril tehase algseadete taastamise ja uue kanaliotsingu. Juhiseid selleks saab seadme kasutusjuhendist. Osa digitelereid võimaldab vanade andmete  kustutamist koos uue kanaliotsinguga ilma tehaseseadeid taastamata.

Tehaseseadete taastamine:
· Vajuta juhtpuldilt nuppu „MENU“

· Vali peamenüüst „SEADED“ ja otsi üles „TEHASESEADETE TAASTAMINE“.

Toimi ekraanile ilmuvate juhiste järgi. Menüüs liikumine toimub tavaliselt noolenuppudega üles-alla ja paremale-vasakule. Valiku kinnitamiseks on nupp „OK“. Kui vastuvõtja küsib koodi, siis üldjuhul on selleks „0000“ või „1234“.

Uus kanaliotsing:
Tehaseseadete taastamine käivitab tavaliselt automaatse kanaliotsingu. Kui tasuta kanalite vastuvõtja leidis otsingu tulemusena rohkem kui 5 programmi, siis on vajalik kanali käsitsi- ehk  manuaalotsing. Selleks korrake lõiku „tehaseseadete taastamine“ ja vajadusel katkestage automaatotsing. Sisestage otsinguparameetriteks sageduskanal nr 28 (ehk E28) ja/või kesksageduseks 530 MHz (ehk 530 000 KHz). Täpsemaid juhiseid leiate seadme kasutusjuhendist.

· Kui Sa vaatad ka tasulisi programme, siis saad vastuvõtuseadme häälestamisel abi küsida ZuumTV – Starmani klienditeeninduselt.

· Lisaks leiad infot veebilehelt: www.digilevi.ee

Kaabellevi teenust pakkuvad ja ühisantennisüsteeme teenindavad ettevõtted peavad vajadusel viima läbi kanalipõhiste võimendite ümberseadistused. Kui ühisantennisüsteemiga ühendatud digiboks või digiteler pärast uut kanaliotsingut tasuta levivaid Eesti telekanaleid üles ei leia, tuleks pöörduda majasisest antennisüsteemi hooldava ettevõtte poole.

Madalamad sagedused levivad maastikul paremini ja läbivad kergemini metsamassiive ning muid takistusi. Digilevi vastuvõtt muutub inimeste jaoks lihtsamaks ja paraneb selle kvaliteet. Sellest hoolimata võib ülemineku hetkel esineda ajutisi probleeme. Vabandame ette ebameeldivuste pärast.

Eelmine artikkelKulupõleng Kolgakülas
Järgmine artikkelLahemaa rahvuspargil täitub 1. juunil 40 aastat