Selgusid Harjumaa koolide parimad sisekergejõustikus

975

Teisipäeval, 15. märtsil toimusid Tallinna spordihallis Harjumaa koolidevahelised meistrivõistlused sisekergejõustikus.
Kuni 5. klassi tüdrukute 60 meetri jooksus võitis Aleksandra Kortšenova Loksa gümnaasiumist ajaga 8,72 sekundit. Heleena Katarina Vahtra Alavere põhikoolist sai 5. koha (9,18). Aleksandra Kortšenova sai esikoha ka kaugushüppes, tema võidutulemus oli 4.41 meetrit. Kaugushüppes saavutas 3. koha Mariella Soom Kuusalu keskkoolist (4.34). Kõrgushüppes sai Mella-Riin Rauam Alavere põhikoolist 8. koha, Annabel Almet Kuusalu keskkoolist ja Merilin Arumets Kehra gümnaasiumist jagasid 10. kohta. Kõik nad alistasid kõrguse 1.20 meetrit.
Kuni 5. klassi poiste 600 meetri jooksus tuli 4. kohale Ats Soosalu Kuusalu keskkoolist (1.55,14), kaugushüppes sai tema koolikaaslane Ruudi Pirnpuu 8. koha (4.01).
6.-7. klassi tüdrukute 60 meetri jooksus saavutas Marianne Verpson Raasiku põhikoolist 8,89 sekundiga 3. koha. 600 meetri jooksus tuli 5. kohale Egle Privoi Kuusalu keskkoolist (2.00,37). Kaugushüppes sai Carmen Pajuste Kuusalu keskkoolist 8. koha (3.97).
6.-7. klassi poiste 60 meetri jooksu võitis Simon Sarap Kuusalu keskkoolist ajaga 7,81 sekundit. 1000 meetri jooksus saavutas Armin Moks Kolga koolist 3. koha (3.19,22), Artur Dubina Loksa gümnaasiumist sai 8. koha (3.24,59). Kaugushüppes jõudis esikümnesse Loksa gümnaasiumi õpilane Kevin Mõttus, kes sai 9. koha (4.39). Kuulitõukes tuli neljandaks Taniel Kurg Kolga koolist (10.13), Argo Seljand Kuusalu keskkoolist sai 8. koha (9.10). Kaheksandaks tuli Argo Seljand ka kõrgushüppes, ta ületas kõrguse 1.40 meetrit.
8.-9. klassi tüdrukute 60 meetri jooksus sai 8. koha Carmen Laurand Kolga koolist (9,12). 600 meetri jooksus sai Nele Truber Alavere põhikoolist 7. koha (2.02,45) ning Anna-Liisa Amer Kuusalu keskkoolist 9. koha (2.05,60). Kaugushüppes tuli neljandaks Anastasia Vandysh Loksa gümnaasiumist (4.59). kõrgushüppes sai 4. koha Karoliina Villem Aruküla põhikoolist (1.50), 10. kohta jagasid Annabel Nilisk Alavere põhikoolist ja Maarja-Liis Mardim Kehra gümnaasiumist (mõlemad ületasid kõrguse 1.30 meetrit). Kuulitõukes saavtas Cristina Kivisik Kuusalu keskkoolist 3. koha (10.38), viies oli Carmen Mühlbach Loksa gümnaasiumist (8.81).
8.-9. klassi poiste 60 meetri jooksu võitis Andres Rass Kuusalu keskkoolist (7,66), Pjotr Sankin Loksa gümnaasiumist sai 7. koha (8,04). Kaugushüppes sai Pjotr Sankin 2. koha (5.39) ja  Andres Rass 3. koha (5.37). 1000 meetri jooksus tuli Rico Lees Kuusalu keskoolist kuuendaks (3.01,59) ja Aleks Nasilnikov Alavere põhikoolist kümnendaks (3.12,01). Kuulitõukes oli Rico Lees 9.22 meetriga kümnes. Kõrgushüppes tuli Mattias Idavain Kuusalu keskkoolist 3. kohale (1.65), Märt Mägi Loksa gümnaasiumist sai 6. koha ja Andreas Parve Aruküla põhikoolist 9. koha (mõlemad 1.60).
10.-12. klassi neidude 600 meetri jooksu võitis Kätlin Pillart Kuusalu keskkoolist (1.47,72), seitsmes oli Anastasija Belinko Kehra gümnaasiumist (2.10,94). 60 meetri jooksus sai Triinu Parve Kuusalu keskkoolist 6. koha (9,04) ja Karina Natfullina Loksa gümnaasiumist 10. koha (9,38). Kuulitõukes tuli Anu Alajärv Kuusalu keskkoolist 4. kohale Kuusalu keskkoolist (9.08), seitsmes oli Tatjana Marhivka Loksa gümnaasiumist (7.39). Kaugushüppes sai Tatjana Marhivka 10. koha (3.64).
10.-12. klassi noormeeste kõrgushüppes võitis William Madisson Kuusalu keskkoolist 1.70 meetri ületamisega 2. koha, Siim Aksel Amer Loksa gümnaasiumist sai 10. koha (1.35). Kuulitõukes tuli kolmandaks Meelis Skeber Kuusalu keskkoolist (11.84), Karmo Peetermann Loksa gümnaasiumist oli viies (10.47). 1000 meetri jooksus sai Marko Laanemets Kuusalu keskkoolist 5. (2.59,91) ja Siim Aksel Amer Loksa gümnaasiumist 8. koha (3.06,55). Kaugushüppes tuli Joonas Laanpere Kuusalu keskkoolist 6. (5.39) ja Artur Fjodorov Loksa gümnaasiumist 8. kohale (5.09).
Keskkoolide-gümnaasiumide arvestuses kogus kõige rohkem punkte Kose gümnaasium – 1683, Kuusalu keskkool sai 1543 punktiga 5., Loksa gümnaasium 1363 punktiga 9. ja Kehra gümnaasium 510 punktiga 12. koha. Põhikoolidest võitis 1116 punktiga Peetri kool, Raasiku põhikool kogus 889 punkti ja sai 5. koha, Aruküla põhikool oli 886. punktiga kuues, Alavere põhikool 697 punktiga 11. ja Kolga kool 567 punktiga 16.