Wifi- ja nutimõjud

1056

Wifi-võrgud, nutitelefonid, arvutid, suured ekraanid – need on kodudes, töökohtades, koolides. Kasutame elektroonilisi seadmeid. Kas ja kui ohtlikud need on, kuivõrd tervist kahjustava mõjuga, millised oleksid normid, sellest on räägitud vähe.
Kuusalu vallavolikogu liige on võtnud elektrooniliste vidinate mõju laste tervisele oma südameasjaks ja algatanud Kolga koolis teavitussarja, kaks esimest loengupäeva on toimunud. Teema on tõstatatud, toonud kaasa erinevaid seisukohti ja vaidlusi – milliseid väiteid võtta pseudoteadusena, missugused mõjud on tõestatud ja mis mitte.
Tasuta Wifi-võrku on nimetatud eestlaste üheks inimõiguseks, oleme sellega harjunud ja häiritud, kui mõnes kohas internetti ei pääse. Wifid töötavad ka koolimajades. Vahetundides on laste oluliseks suhtlusvahendiks kujunenud nutitelefon.
Sõnumitooja palus Kuusalu ja Kolga koolilt infot, kuidas neil töötab Wifi-võrk. Kolga kool on kaetud pidevalt töötava Wifi-võrguga, välja arvatud spordisaal, muusikaklass ja raamatukogu. Kuusalu keskkoolis levib Wifi üle kooli, välja ei lülitata.
Aprilli alguses on Kuusalu kooli hoolekogu algatusel piirkonna hariduskonverents. Ühe teemana plaanitakse arutusele võtta ka elektrooniliste õppe- ja töövahendite mõju tervisele.
Sõnumitooja toimetuse Kirjakasti rubriik on avatud diskussiooniks.

Eelmine artikkelAnija valla aasta vabatahtlik INDREK MATLA tegi Alaverre ja Pikaverre taluturu
Järgmine artikkelSelgusid Harjumaa koolide parimad sisekergejõustikus