Selgusid Anija valla tänavused parimad laululapsed

1183

Laupäeval, 28. märtsil Kehra rahvamajas toimunud Anija valla laste lauluvõistlusel oli 34 osalejat.

Anija valla lauluvõistlusel osales 34 last, neist 28 on muusikaõpetaja Heli Karu õpilased. Iga laulja esitas tava- või elektriklaveri saatel ühe laulu, üks laps esines fono saatel.
Laululapsi hindas kolmeliikmeline žürii: Thea Paluoja, kes on omanimelise laulustuudio juht Raplas, Kuusalu Kunstide Kooli solfedžo- ja klaveriõpetaja Külli-Katri Esken ning solistide ja ansamblite juhendaja Tea Saar Türilt.
3-4aastaseid oli võistlemas kaks. Võitis Minna Marie Truus Pillapalust lauluga „Lauluhaldjas“, juhendaja on tema isa Raimon Truus.
5-6aastaseid laululapsi osales 4. Parimaks tunnistati Kehra poiss Kristen Norden, kes esitas laulu „Putukas, sa imelik tüüp“. Tema õpetaja on Heli Karu.
7-9aastaste seas oli osavõtjaid kõige rohkem – 15. Esikoha sai Laureen Ots Kehrast lauluga „Konna mure“. Samast vanuserühmast märgiti ära veel Hendrik Lillsoo ja Katriin Elisabet Luukas, kes said eriauhinnad.  Kõigi nende juhendaja on Heli Karu.
10-12aastaste vanuserühmas osales 8 laululast. Võitis Kehra tüdruk Carmen Kaalo, kes esitas „Puuhaldja hällilaulu“. Eriauhinna sai Keijo-Johann Norden. Ka nende mõlema õpetaja on Heli Karu.
13-15aastaseid oli võistlemas kaks, võitjaks kuulutati Kehra neiu Kristi Jaanus lauluga „Deja vu“. Tema õpetaja on Eve Pärnsalu.
16-18aastaseid noori osales 3, parimaks tunnistati Kristi Traagel, kes esitas laulu „Scaraborough fair“. Heli Karu õpilane, Lilli külas elav Kristi Traagel võitis valla lauluvõistluse samas vanuserühmas ka eelmisel aastal.
Iga lauluvõistlusel osalenu sai tänukirja ja kruusi Anija valla laululapse võistluse logoga. Vanuse­gruppide parimad said kingiks Nõmme seikluspargi kinkekaardid.
„Žürii hinnangul on meie noorte lauljate üldine tase hea, kuid on lapsi, kellega peaks enne võistlusele tulemist tegema veel kõvasti tööd. Samas ütlesid nad, et siin on ka lapsi, kelle puhul pole kahtlustki, et neist kasvavad suurepärased lauljad,“ rääkis Kehra rahvamaja juhataja Kristiina Oja.
Ta rõõmustas, et lauluvõistlusel oli rohkesti publikut: „Kindlasti olid siin laululaste vanemad, kuid kaasa elama olid tulnud ka sõbrad ja tuttavad. Rahvamaja teeb suure kummarduse Kehra noortekeskusele, et nad tulid meile appi ja tegelesid nende lastega, kes väsisid saalis istumisest.“
Anija valla laulukonkursi võitjad lähevad valda esindama maakondlikule lauluvõistlusele Harjumaa Laululaps 2015, mis toimub 17.-18. aprillil Saue valla kultuurikeskuses.

Eelmine artikkelRaasiku vallavalitsus lubab ligipääsu Lennu kinnistule
Järgmine artikkelMeeskonnatöö koolitus Anija vallaametnikele