REELIKA LOOTUS Kuusalust võitis bestselleri kirjanduskonkursi

3719
REELIKA LOOTUS koos auhinnatšekiga. Foto Fred-Erik Kerner

Ilukirjanduse žanris sai REELIKA LOOTUSE käsikiri „Võetud ära“ ühe kolmest esikohast.

Kirjastuse Pilgrim korraldatud esimese bestsellerikonkursi üks peaauhind tuli Kuusallu – selle pälvis Reelika Lootus ilukirjandusliku põnevusromaani „Võetud ära“ käsikirja eest. Võitjad kuulutati välja teisipäeval, 15. detsembril. Reelika Lootust intervjueeris Postimees ning teisipäeva hommikul oli ta kutsutud ETV hommikusaatesse Terevisioon.

Pilgrim kavatseb võiduraamatu avaldada tõenäoliselt 2017 veebruaris, seda saab edaspidi lugeda ka digiraamatuna Elisa Raamatu lugemisteenuses. Võiduga kaasnesid 1200eurone preemia, ajalehe  Postimees  aastatellimus  ja  Elisa digiraamatute lugemisvõimalus.
Ilukirjanduse žanris anti välja kolm võrdset esikohta, peale Reelika Lootuse said auhinna Helga-Johanna Kuusler „Puhkus koomas“ ja Marek Kahro „Näkid“ eest. Kokku esitati konkursile 111 käsikirja.
Reelika Lootusel nimi sai kirjanikuna tuntuks tänavu kevadel, kui ilmus tema krimi ja põneviku valdkonda liigitatud romaan „Jälitatav“, mida nimetab veidi naistekaks. Raamatu andis välja kirjastus Tänapäev. Sõnumitoojas oli „Jälitatava“ ja selle autori kohta lugu maikuu viimases numbris. Värske kirjanik kõneles siis, kuidas asus sõbranna õhutusel kirjutama reisiraamatut oma kogemustest Ghanas, lugu hakkas elama oma elu ja temast sai ootamatult kirjanik. Ideid tuleb ohtralt, uusi käsikirju on töös korraga mitu. Maikuus ei osanud ta veel öelda, milline pooleliolevatest töödest saab esimesena trükivalmis.
„Võetud ära“ on Reelika Lootuse sõnul psühholoogiline triller, lugu kerib end pikalt lahti. Idee tekkis ajaleheloo pealkirjast. Romaan räägib noorest naisest, sugulased manipuleerivad tema vaimse tervisega, sest tahavad välja petta pärandust.
„Selles loos ei ole mainitud ühtegi konkreetset kohta, kus tegevus toimub. Lugeja kujutab selle koha või kohad ette oma peas. Ajaliselt on tegu tänapäevaga. Kirjutasin valmis kolme kuuga, bestselleri konkursi tähtaeg oli septembris. Mina teadsin, et see on hea raamat ja tore, et võitis konkursil. Milline bestsellerikonkursi võitnud töödest kujuneb ka tegelikult menukaks, seda otsustavad lugejad,“ rääkis autor.
Ka auhinnatud käsikirja testlugeja oli Reelika Lootuse sõbranna, nagu oli esimese raamatu puhul. Kirjutamine läks kiireks, sõbranna seda lõpuni lugeda ei saanud ja ootab raamatu ilmumist.
Praegu on Kuusalu kirjanikul käsil järgmine romaan, see on umbes poole peal. Tegevus toimub tänapäevases Euroopas ja natuke ka tulevikus, samas kinnitab ta, et see pole ulmeromaan. „Ideid on palju. „Jälitatava“ teine osa on juba peas ja tean, kuidas lõpeb.  Kirjutan natuke igal päeval, sõrmed tuleb hoida soojas.“
Paljud kohalikud inimesed teavad Reelika Lootust ka seoses Kuusalu Jalgrattaklubiga. Ta on klubi liige ja vabatahtlik abiline, aitas korraldada Kuusalus toimunud rattamaratoni ning koostöös lastekaitseseltsiga perede rattamatku. Varem käisid ka tema lapsed jalgrattatrennis, väga edukalt võistlevad venna Valdi Lootuse lapsed.
Igal esmaspäeval käib Reelika Lootus Kuusalu koolimajas kergemuusikakoori Hea Tuju Esmaspäev proovides. Kooris on üle 30 laulja. Jõululaupäeval esineb koor Loksa kirikus. Veebruaris sõidetakse esinema Peterburgi.