Rahvusvaheliselt karateturniirilt Budo Cup toodi Kuusallu 3 hõbedat ja 2 pronksi

952

23. mail toimus Tallinnas rahvusvaheline karateturniir Budo Cup, mis oli ühtlasi Eesti Karate Liiga (EKL) viimane etapp. Võistlused olid kõrgetasemelised, Eesti karateparemikule pakkusid konkurentsi 12 riigi karatesportlased. Esmakordselt võistlesid Eestis Itaalia ja Türgi koondislased eesotsas maailmameister Serkan Yagciga, kes võitis täiskasvanute konkurentsis nii meeste -76 kg kui ka absoluutkaalus kuldmedalid.

Edukalt esinesid ka Kuusalu noored karatekad, kes võitsid 3 hõbe- ja 2 pronksmedalit. Juba mitmendat võistlust järjest näitas head taset poiste 10-11a -41 kumites Karl Taal, kel tuli kahjuks finaalis alla vanduda Moskva karatekale Pisarevile, tasuks hõbemedal koos Eesti Karate Liiga üldvõidu karikaga. Karl Taal on esimene Kuusalu poiss, kes suutis võita EKL 16aastase ajaloo jooksul võitja karika. Eelnevatel aastatel on seda suutnud Merit Adler, Piret Kirss ja kaks korda Katre Taal.

Hõbemedalid saavutasid ka Marko Laanemets 12-13a -57 kg ja Keijo Treima 14-15a -63 kg. Kõik nad treenivad Karateklubis IVL.

Tublilt võistlesid veel Tanel Paabo (Budo) 14-15a +70 ja Kadri Ustav (Daigo) neidude 12-13a +50 kaalukategoorias, kes mõlemad tulid pronksile.

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena