Rahvaalgatuslik eelnõu Loksa öise tänavavalgustuse taastamiseks

1025

19. detsembril sai Loksa linnavalitsus neljanda rahvaalgatusliku eelnõu.

Neljandat kuud järjest jõudis 19. kuupäeval Loksa linnavalitsusse rahvaalgatus, et volikogu võtaks arutusele ühe suvisel rahvakoos­olekul paika pandud kitsaskohtadest. Seekord esitavad 35 hääleõiguslikku linnakodanikku eelnõu, et kohe lülitataks sisse Loksa öine tänavavalgustus.

Seletuskirjas on öeldud, et linnavalitsus hoiab kokku elanike arvelt, lülitades tänavavalgustuse kella 1.30-5.30 välja: „Samas ei näe elanikud kokkuhoidu linnavalitsuses, muusikakoolis, kultuurikeskuses ja raamatukogus, kus igal aknal põlevad 24 tundi ööpäevas jõuluvalgustused. Elektriautot kasutatakse sageli koju ja kauplusesse sõiduks.“

Lisatud on, et ka kurikaelte tegevus oleks nähtavam, kui tänavalambid öösiti põleksid.

Eelnõu linnavalitsusse viinud Ilmi Ternovskaja ütles, et registreeris kolmapäeval linnasekretäri juures avalduse võtta eelnõu päevakorda ja küsis, miks pole saanud vastust eelmise eelnõu kohta – vastata tuleb kuu aja jooksul.

„Mulle öeldi, et vastus saadetakse õigeaegselt, kuid 20. detsembri hommikuks ei olnud see postkontorisse jõudnud,“ teatas ta Sõnumitoojale.

Kuu aega varem esitatud eelnõus soovisid 35 valimisõiguslikku elanikku, et alates 1. maist 2013 taastataks linnasauna töö.

Kui algatajaid on 1 protsent valijatest, peab volikogu eelnõu päevakorda võtma kolme kuu jooksul.

Septembris taotleti rahvaalgatusliku eelnõuga linnavalitsuse umbusaldamist. Teises sooviti vähendada linnavalitsuse töötajate arvu abilinnapea, sotsiaalnõuniku ja haldusnõuniku võrra.

Eelmine artikkelTeele kukkunud puu Tapula külas
Järgmine artikkelKuusalu valla kultuuripreemia sai „Odüsseus“ ja spordipreemia TANEL PAABO