Raasikul oli emade-laste vaheline jalgpallilahing

2421
Jokeri vutipoisid koos nende vastu mänginud emadega. Foto Margit Sinik

Reedel, 5. septembril Raasiku staadionil toimunud FC Jokeri jalgpallipoiste ja nende emade vahelise mängu võitsid emad 13:10.
Emade võistkonnas tegid kaasa Elis Silm, Annika Sõmer, Kristy Tann, Annely Mett, Viia Niit, Grete Kondratjev, Klarika Siegel ning neid aitasid Jokeri naiskonna mängijad Hele-Riin Bach, Anneli Torim ja Karoliine Karu. Laste võistkonnas olid Jokeris Raivo Vaga käe all treenivad peamiselt 2005.-2006. aastal sündinud jalgpallipoisid.
Emad-pojad mängisid omavahel juba kolmandat korda, ka mais ja juunis peetud mängud võitsid emad.
„Idee panna poisid ja emad omavahel mängima tuli noorte­treener Raivo Vagalt, kellel on see juba ammu olnud mõttes,“ ütles FC Joker esindaja Jaan Jalas.
Ta lisas: „Emad enne mänge trenni pole teinud, eks mängud ongi neile trenniks. Kuid poisid lubasid, et järgmisel korral võtavad nad emadelt võidu.“
Järgmine võistlus on laupäeval, 27. septembril enne Raasiku esindusmeeskonna liigamängu Tartu JK Welco Elekter vastu. Siis on plaan kaasata ka isad, et väljakul oleks esindatud kogu perekond.
„Meie eesmärk on panna lapsevanemaid senisest enam klubiga suhtlema, et neil tekiks tunne, nad on osa klubist. Soovime, et lapsevanemad aitaksid rohkem kaasa ka klubi arengule, aitaksid leida toetajaid ning et hakkaksid koos peredega sagedamini käima esindusmeeskonna mängudel. Püüame tulevikuks moodustada ühe toreda Jokeri pere, tasapisi see juba toimibki,“ rääkis Jaan Jalas.
Ta arvas – kui emad-isad on nõus, ehk saab neist tuleval aastal moodustada kas koos või eraldi võistkonna Rahvaliigasse: „Minu teada on seal ka praegu selliseid võistkondi. Rahvaliiga reeglid on väga paindlikud ja mõistlikud, et sellisel tasemel niisama ajaviiteks mängida. See mõjuks hästi nii lastevanematele, vutipoistele kui ka klubile.“

Eelmine artikkelHC Kehra langes pärast avamänge eurosarjast välja
Järgmine artikkelMuutused Raasiku valla arengukavas