Raasikul Mistra-Autexi uues kontorihoones on saun töötajatele

4297
Mistra-Autexi 30 aastat vana hoone uueneb järk-järgult: vasakul uus ja hall, keskel lammutamisjärgus osa, paremal vana ja kollane fassaad.

Mistra-Autex ehitab ümber oma kontorihoonet: uus ventilatsiooni- ja jahutussüsteem, 12 uut kabinetti, saunad.

Alates käesoleva aasta kevadest on Raasiku alevikus OÜ Mistra-Autexi territooriumil käinud ehitus. Kollaste seintega kontorihoone asemele on kerkinud hallid. Pool maja on seest veel remontimata, ettevõtte juht Priit Tamm lausus, et tööd lõpevad loodetavasti järgmise aasta kevadeks.
Mistra kontorihoone on ehitatud 1984.-1986. aastal, 30 aasta jooksul on seal tehtud vahepeal vaid veidi renoveerimist ning ettevõtte juhi sõnul oli hädasti tarvis tänapäevasemaid töötingimusi.
Enim muret valmistas palavus – kontoriaknad on hoone päiksepoolses küljes ning kevadel ja suvel oli keeruline töötada, sest päike paistis otse tuppa, ei aidanud ka kardinad. Jahutussüsteemi hoones polnud. Pärast remonti saab iga töötaja ise oma toa temperatuuri reguleerida.
Priit Tamm sõnas, et Mistra igapäevatöö pole ümberehituse käigus seisma jäänud, remonti on tehtud järk-järgult. Praeguseks on valmis pool maja ning kõik kontoritöötajad kolinud sinna, töömehed askeldavad teise poole kallal.
Kuna ruumid on ajutised ning ollakse mitmekesi toas, tekitab see juhataja sõnul omajagu segadust, sest üksteist on keeruline üles leida: „See on nagu kodus remondi tegemine – üks suur segadus ning aina on vaja midagi teha. Vahel külm, siis palav. Töötajad aga teavad, et peagi on kõik valmis ning tuleb ära kannatada, sest lõpptulemus on seda väärt.”
Uue kuue on saanud teise korruse fuajee – seinad on värvitud heledaks ning avara ruumi asemel on uued kabinetid, kokku on neid 12. Uus väljanägemine on ka sööklal ning trepikojal, mille seintele tulevad Mistra au- ja tänukirjad, diplomid.
Järge ootavad töötajate riietusruumid allkorrusel, sinna on plaanis teha lisaks kaks saunaruumi, meestele ja naistele. Sauna pole Mistra-Autexi töötajatel kunagi varem olnud ning Priit Tamme sõnul aitab see töötingimuste parandamisele kõvasti kaasa. Teise korruse suurt saali saab edaspidi teha lükandustega kolmeks.
Juhataja sõnas, et ümberehitus läheb maksma umbes miljon eurot ning majja midagi vana ei jäänud.
Möödunud aasta detsembris 30. tegutsemisaastat tähistanud Mistra-Autexis on praegu töötajaid üle 300. Priit Tamm lausus, et töötajate arv tegi hiljuti suure kasvu ning lähiajal pole plaanis uusi inimesi juurde võtta. Ka pole plaanis uuendada tööstusparki – mullu ostis ettevõte 4 miljoni euro eest uusi seadmeid.
Priit Tamm sõnas, et juubel oli ühe ajaperioodi lõpp – selle puhul olid ettevõttes uuendused, valla allasutustele annetati ligi 4000 eurot ning Raasiku rahvale kinkis ettevõte puidust pingi, mis pandi ülemöödunud nädalal Raasiku tervisekeskuse ette: „Uut kümnendit alustame oluliselt paremate töötingimuste ning töötajate heaolule keskendumisega.”
Mistra-Autex kandideerib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse auhinnale piirkonna ettevõtte kategoorias. Võitja selgub 13. oktoobril.
Ettevõte on saanud tunnustusi, Priit Tamm on Raasiku valla aukodanik ning Harju aasta hariduse sõber 2015. Ta on viimased kolm aastat õpetanud vabatahtlikuna Raasiku koolis majandust, plaanis on seda teha ka tänavu.

Eelmine artikkelValijamehed kommenteerivad tulemuseta presidendivalimisi
Järgmine artikkelKehrasse ja Loksale tehakse ELi toel esmatasandi tervisekeskused