Raasiku veetorni taastamisele tuleb appi Astro Ehitus

1042

MTÜ Raasiku Kodukandi Selts kutsub pakkuma ideid veetorni kasutamiseks.

Raasiku raudteejaama veetorni on MTÜ Raasiku Kodukandi Selts eestvedamisel korrastatud aastaid. Mõtteid, mis tornis olla võiks, on olnud mitmeid – rahvaküsitlusel on sinna pakutud rongiooteruumi, koduloomuseumit, üritusteruumi. Rahapuudusel on jäänud ideed tegemata ning torn seisab tühjana.
Kodukandiselts on organiseerinud korrastustalguid. Seltsi juhatuse liige Ants Kivimäe ütles, sel sügisel tuleb appi Astro Ehitus, kellega üritatakse torni viltuvajunud ventilatsioonitorn tungraudadega otseks saada ning proteesida mädanenud postid pooltapiga.
Ta sõnas, et sellega saab torni säilitamiseks esmavajalik tehtud ning tuleks mõelda edasi: „Ootame ideid veetorni tulevikuks ning mõtteid, mida vajalikku veel teha, millega võiks Kodukandi Selts rinda pista. Arvamust võiks avaldada kas Facebookis Eluterve Raasiku lehel või kirjutades minu meilile.”
Kodukandiselts sai tänavu KOPist ligi 2000 eurot, mille eest koristati pööningult linnusõnnik: „Saime vallalt toetust omaosaluseks  ja  hoone  konserveerimiseks.”
Ants Kivimäe rääkis, et iga samm võtab osa ajast ja hingest: „Suvel koristustööde ajal olin veetornis mitu nädalat – avasin hommikul ukse, käisin päeval vaatamas, õhtul sulgesin ukse. Midagi ei juhtu iseenesest, protsesse tuleb tagant tõugata.”
Ta jutustas, et Tallinna-Peterburi raudtee rajamine üle-eelmisel sajandil oli oluline Raasiku aleviku tekkeks, arenemiseks, tööstuse elavdamiseks: „Kahjuks on kaunist jaamaansamblist järel vaid veetorn, millest on kujunenud sümbol. Torni omanik on vald, kellel pole aga hoone säilitamiseks raha.”

Eelmine artikkelAnija valla elanik EVELINE KLEMETS sai 100aastaseks
Järgmine artikkelHarju omavalitsustega pole pagulaste vastuvõtuks lepinguid veel sõlmitud