Raasiku vallas suusavõistlustel oli 46 võistlejat

840

Laupäeval, 27. märtsil toi­musid Raasiku valla esimesed meistrivõistlused suusatami­ses.

Võistlused peeti Aru­kü­la suusarajal, kus eelmisel päeval käis rajatraktor, et rada oleks väga heas korras.
Lisaks Raasiku ja Aruküla inimestele olid võistlema tulnud ka Kuusalu valla suusatajad – Tarmo ja Mart Padar ning Karin ja Teet Kallaste.

Võisteldi viies vanuseklassis. Kuni 7-aastased poisid ja tüdrukud läbisid 500 meetri pikkuse raja. Kokku osales seitse last, neist parim oli Artur Sepp. Teiseks jäi Marie-Helen Vilberg, kolmanda koha sai Annabel Aavik.

7-10-aastased lapsed läbisid terve 2-kilomeetrise ringi. Esikoha võitis Mart Padar, teine oli Jan Jürgen Veski, kolmandaks jäi Kaur Karp.

11-18-aastaste arvestuses tunnistati parimaks Raimond Voolaid, teiseks jäi Kristo Karp, kolmandaks Mihkel Normak. Nemad läbisid samuti ühe ringi.

Täiskasvanutel oli eraldi meeste ja naiste arvestus. Naised sõitsid kaks ringi, mille järel osutus parimaks Karin Kallaste. Teisele kohale jäi Kaja Kibena, kolmandaks Kairit Ausmees.

Mehed sõitsid kokku kolm ringi. Esikoha sai Martin Pedai, teisele kohale tuli Tarmo Padar, kolmas koht läks Teet Kallastele.

Seeniorite vanuseklassis, kuhu arvestati üle 60-aastased võistlejad, oli vaid üks osaleja – Riho Kull, kes tunnistati oma vanuseklassi parimaks.

Peeti ka teatevõistlus, kus võisteldi neljaliikmelistes võistkondades, iga liige pidi sõitma ühe ringi. Kiirem oli meeste võistkond „Suusahundid“. Teatevõistlusel osales ka üks naiskond ning Jan Jürgen Veski eestvedamisel poiste võistkond.

Suusavõistlused korralda­sid Raasiku vallavalitsus, Aru­­kü­la Kultuuriselts, Aru­küla põhikool ja Aruküla Pallimängude klubi. Eestvedajad oli Raasiku vallavanem Andre Sepp, teda aitasid sotsiaal­tööspetsialist Karin Möllits, keskkonnaspetsialist Alari Kruusvall, Aruküla kooli direktor Avo Möls ja kehalise kasvatuse õpetaja Riina Einloo ning Andrus Leok Aruküla Pallimängude Klubist.

Sponsorid  Euronics, Jagermaster ja Kuup3, vallavalitsus ning kultuuriselts panid võitjatele välja auhinnad.

Eelmine artikkelPõles üks tuba
Järgmine artikkelKuusalu rahvas läheb Blue Siriusega sõbrakaubandusreisile Soome